banner2

Gaziantep ve Kilis'i 'süper hücre' vurdu! Ceviz büyüklüğünde dolu yağdı

Kilis ve Gaziantep bölgelerinde süper hücre fırtınası meydana geldi. Bölgede ceviz büyüklüğünde dolu yağdı. Kilis’te şimşek, yıldırım, gök gürültüsü, dolu, fırtına, yağmur aynı anda etkili oldu. Yağış ve dolu nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu, araç sürücüleri zor anlar yaşadı.

Gündem 18.03.2023, 07:26 18.03.2023, 10:17
Abone ol

Adıyaman ve Şanlıurfa'dan sonra bu kez de Gaziantep ve Kilis'i sağanak yağış vurdu. İki ilde süper hücre fırtınası yaşandı.Kentin yüksek kesimlerinde gece saatlerinde etkisini gösteren dolu yağışı günlük yaşamı olumsuz etkiledi. 

SOKAKLAR BEYAZA BÜRÜNDÜ

Dolu nedeniyle cadde ve sokaklar beyaza bürünürken, bazı vatandaşlar ise araçlarının üzerine battaniye açıp, önlem aldı. Şehir merkezinde, yollarda biriken yağmur suları nedeniyle araç sürücüleri ilerlemekte güçlük çekerken, yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar da zor anlar yaşadı.

SÜPER HÜCRE NEDİR?

Gök gürültülü fırtına, çoğunlukla şimşek ve gök gürültüsü ile yağmur veya dolu eşliğinde görülen bir hava olayıdır.

ALLEBEN DERESİNDE SU SEVİYESİ YÜKSELDİ

Büyükşehir Belediyesi ekipleri köprülü kavşaklarda önlemler alırken, kent merkezi içerisinden geçen Alleben Deresinde ise su seviyesinin yükseldiği görüldü. 

CEVİZ BÜYÜKLÜĞÜNDE DOLU YAĞDI

Ceviz büyüklüğünde yağan dolu vatandaşları tedirgin ederken, kent beyaza büründü.Gök gürültüsü ve şimşekler eşliğinde yağan sağanak ''Gök delindi'' yorumuna neden oldu.

ARAÇLARIN ÜZERİ BEYAZ ÖRTÜYLE KAPLANDI

Dolu sebebiyle araçların üzeri beyaz örtüyle kaplandı. Kentte bazı vatandaşların araçlarını battaniye ve halılarla örttüğü görüldü.

4 KOYUN TELEF OLDU

Öte yandan Oğuzeli ilçesine bağlı Körkün Mahallesi'ndeki bir ahıra yıldırım isabet etmesi dolayısıyla 4 koyun telef oldu. Yağışın gece boyunca aralıklarla sürmesi bekleniyor.Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!