Gaziantep'e saldırı sonrası terör örgütü PKK/YPG cezalandırıldı! Şimdilik 21 terörist öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı bölücü terör örgütü PKK/YPG'nin Karkamış ilçesi ve Köprübatı Hudut Karakoluna yönelik saldırısının ardından yapılan "cezalandırma atışları" sonucu 21 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Gündem 12.05.2022, 20:20 12.05.2022, 23:06
Abone ol
Gaziantep'e saldırı sonrası terör örgütü PKK/YPG cezalandırıldı! Şimdilik 21 terörist öldürüldü

MSB'den yapılan açıklamaya göre, bölücü terör örgütü PKK/YPG'nin Karkamış ilçesi ve Köprübatı Hudut Karakoluna yönelik saldırısı sonrasında ateş destek vasıtalarıyla meşru müdafaa kapsamında cezalandırma atışları gerçekleştirildi.

21 TERÖRİST İMHA EDİLDİ

Atışlar sonucu ilk belirlemelere göre 6 terörist etkisiz hale getirildi. Teröristlerin bulunduğu bölgede belirlenen hedefler ateş altına alınmaya devam ediyor.

MSB, Karkamış ve Köprübatı Hudut Karakoluna yapılan saldırı sonrası başlatılan cezalandırma atışları sonucu etkisiz haline getirilen terörist sayısının 21'e yükseldiğini bildirdi.

1 ŞEHİDİMİZ VAR

Yaralı bir askerimiz yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

PKK/YPG'NİN ALÇAK SALDIRISI!

Bakanlık, Gaziantep'in Karkamış ilçesindeki hudut karakoluna, Suriye'nin Ayn- El Arap bölgesinden teröristlerce yapılan ÇNRA/havan saldırısında 4 asker ve 1 sivilin yaralandığını açıkladı. Yaralıların hemen hastaneye sevk edildiği ve tedavilerine başlandığı ifade edildi.

PKK/YPG'Lİ TERÖRİSTLER BÖYLE VURULDU

MSB'den yapılan son açıklama şöyle:

"Karkamış ilçesi ve Köprübatı Hudut Karakolumuza yapılan hain saldırı sonrası başlatılan meşru müdafaa ve cezalandırma atışları sonucunda etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 21’e yükselmiştir. Cezalandırma atışlarına devam edilmektedir.

Şehidimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Milletimizin huzur ve güvenliğine karşı her türlü girişime misliyle karşılık verilmektedir. En son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar mücadeleye devam edilecektir."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!