banner2

Gafların prensi Kılıçdaroğlu İmamoğlu ve Mansur Yavaş sorusunu anlamadı: Keşke olmasalardı!

Birbirinden ilginç gaflara imza atan Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu gaflarına hız kesmeden devam ediyor. Katıldığı programda gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu, sorulan soruyu anlamayınca Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu için 'keşke olmasalardı' gafında bulundu.

Gündem 27.04.2023, 11:10 27.04.2023, 12:21
Abone ol
Gafların prensi Kılıçdaroğlu İmamoğlu ve Mansur Yavaş sorusunu anlamadı: Keşke olmasalardı!

Türkiye tarihi 14 Mayıs seçimleri için gün sayıyor. Millet İttifakı büyük ve uzun süren tartışmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına aday olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu çıkarmaya karar verdi. Bu uzlaşının öncesinde ise Altılı Masa dağılmanın eşiğine geldi.

MASADAN APAR TOPAR KALKTI 

Aday olarak ABB Başkanı Mansur Yavaş veya İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu isteyen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, masadan apar topra büyğk bir öfkeyle  kalktı.

EN SONUNDA ADAYLIĞI ONAYLADI 

Bu iki ismin Cumhurbaşkanı Yardımcısı olması şartı ile masaya tekrar oturan Akşener, Kılıçdaroğlu'nun adaylığına onay verdi.Bu çalkantılı sürecin ardından ise tekrar döndüğü masada Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Yavaş'tan oluşan 1+2 formülü yerine diğer genel başkanların da Cumhurbaşkanı Yardımcısı olduğu 1+2+5 formülünü kabul etmek zorunda kaldı.

YAVAŞ VE İMAMOĞLU SORUSU SORULDU

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu muhalefete yakınlığıyla bilinen Sözcü TV'ye konuk oldu.

Gazeteci Deniz Zeyrek, Kemal Kılıçdaroğlu'na "Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu ile seçim gezilerinde bir sinerji oluşturdunuz iyi ki bu kaza yaşandı ve bu sonuç ortaya çıktı duygusu yaşıyor musunuz diye?" sordu.

SORUYU ALGILAYAMADI 

Kemal Kılıçdaroğlu, Zeyrek'in sorduğu soruyu anlamayarak büyük bir gafa imza attı.

"SAMİMİ SÖYLÜYORUM KEŞKE OLMASALARDI"

Kemal Kılıçdaroğlu, Yavaş ve İmamoğlu için, "Keşke olmasaydı. Gerçekten samimi söylüyorum keşke olmasaydı." cevabını verdi.

"YİĞİTLERİM"

Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde ise Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nu yanına alarak bir video paylaşmıştı. Kılıçdaroğlu videoda Yavaş ve İmamoğlu için "Yiğitlerim" tabirini kullanmıştı.Çekilen videoda Kılıçdaroğlu iki belediye başkanına hangi görevleri vereceğini açıkladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!