Yandex Metrica

Sitede Ara

Fuat Oktay'dan Aytun Çıray'ın iddialarına tepki

Fuat Oktay'dan Aytun Çıray'ın iddialarına tepki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İyi Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray'ın "Ulusal Afet Müdahale Planı" hakkında ortaya attığı iddialarına tepki gösterdi. Oktay, "Değerlendirmeler yalanlarla dolu algı operasyonlarının bir parçasıdır" ifadelerini kullandı.

Gündem

23.01.2024, 17:45

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İyi Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray'ın, Türkiye Afet Müdahale Planı'nın (TAMP) içinde, yangın müdahale grubunda belediye adının yer almadığına ilişkin açıklamalarına, sosyal medya hesabı üzerinden cevap verdi.

Öğretmen maaş zam farkı ne zaman yatacak 2024? Öğretmen 14-15 günlük maaş farkı ne kadar? Öğretmen maaş zam farkı ne zaman yatacak 2024? Öğretmen 14-15... Haberi Görüntüle

“YALANLARLA DOLU, ALGI OPERASYONLARININ BİR PARÇASI”

Oktay, muhalefetten bazı temsilcileri, TAMP'a hakkında yaptıkları değerlendirmelerin, "yalanlarla dolu algı operasyonlarının bir parçası" olduğunu vurguladı.

AK Parti MYK toplandı: En düşük emekli maaşına zam kararı gündemde AK Parti MYK toplandı: En düşük emekli maaşına zam kararı... Haberi Görüntüle

“BASİT BİR BİLGİ EKSİKLİĞİYLE İZAH EDİLEMEZ”

TAMP'a göre koordinasyon ve müdahale birimlerinin, "ulusal" ve "yerel" düzeyde belirlendiğini belirten Fuat Oktay, şu ifadeleri kullandı:

"Biraz zahmet edip İl Afet Müdahale Planlarına bakılsaydı, belediyelerin Yangın Çalışma Grubu'nun 'ana çözüm ortağı', 17 Çalışma Grubunun da 'destek çözüm ortağı' olduğu kolaylıkla görülürdü. Ayrıca, belediye başkanları da İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulunun üyesidir. Yoğun emek ve gayretlerle ortaya konulan titiz çalışmalara böylesi kritik bir dönemde, yalan yanlış yorum ve beyanlarda bulunmak, basit bir bilgi eksikliğiyle izah edilemez.

Sahada gece gündüz kesintisiz fedakarca çalışan kahramanlarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading