banner2

Fuat Oktay'dan Aytun Çıray'ın iddialarına tepki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İyi Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray'ın "Ulusal Afet Müdahale Planı" hakkında ortaya attığı iddialarına tepki gösterdi. Oktay, "Değerlendirmeler yalanlarla dolu algı operasyonlarının bir parçasıdır" ifadelerini kullandı.

Gündem 06.08.2021, 01:31 06.08.2021, 01:44
Abone ol
Fuat Oktay'dan Aytun Çıray'ın iddialarına tepki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İyi Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray'ın, Türkiye Afet Müdahale Planı'nın (TAMP) içinde, yangın müdahale grubunda belediye adının yer almadığına ilişkin açıklamalarına, sosyal medya hesabı üzerinden cevap verdi.

“YALANLARLA DOLU, ALGI OPERASYONLARININ BİR PARÇASI”

Oktay, muhalefetten bazı temsilcileri, TAMP'a hakkında yaptıkları değerlendirmelerin, "yalanlarla dolu algı operasyonlarının bir parçası" olduğunu vurguladı.

“BASİT BİR BİLGİ EKSİKLİĞİYLE İZAH EDİLEMEZ”

TAMP'a göre koordinasyon ve müdahale birimlerinin, "ulusal" ve "yerel" düzeyde belirlendiğini belirten Fuat Oktay, şu ifadeleri kullandı:

"Biraz zahmet edip İl Afet Müdahale Planlarına bakılsaydı, belediyelerin Yangın Çalışma Grubu'nun 'ana çözüm ortağı', 17 Çalışma Grubunun da 'destek çözüm ortağı' olduğu kolaylıkla görülürdü. Ayrıca, belediye başkanları da İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulunun üyesidir. Yoğun emek ve gayretlerle ortaya konulan titiz çalışmalara böylesi kritik bir dönemde, yalan yanlış yorum ve beyanlarda bulunmak, basit bir bilgi eksikliğiyle izah edilemez.

Sahada gece gündüz kesintisiz fedakarca çalışan kahramanlarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!