banner2

Fransa basınından Togg'a övgü: Avrupa'da büyük çıkış yapacak

Türkiye'nin otomobili Togg için ön sipariş veren kişi sayısı 41 bini buldu. Fransa basını Türkiye'nin yerli otomobili Togg'u öve öve bitiremedi. Fransızlar, ''2023'ün ikinci yarısında Türkiye'de lanse edilecek ve 2024'te Avrupa ve Fransa'da büyük çıkışını yapacak." ifadelerini kullandı.

Gündem 20.03.2023, 08:23 20.03.2023, 08:34
Abone ol
Fransa basınından Togg'a övgü: Avrupa'da büyük çıkış yapacak

Türkiye Yüzyılı projeleri arasında yer alan yollarda görülmeye başlanan yerli otomobil Togg'a büyük ilgi var.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda Türkiye'nin otomobili Togg için ön sipariş veren kişi sayısının 41 bin olduğunu belirtti. 

Yıl sonuna kadar kullanıcılarla buluşacak Togg'ın teslimi ise temmuz ayında başlayacak.

SİPARİŞ SAYISI 41 BİNİ BULDU

Togg T10x sipariş sayısının 41 bin olduğunu belirten Bakan Varank, paylaşımında şu ifadeleri kullandı;

"'Yapamazsınız', 'Hani fabrikası nerede', 'Neresi yerli ki', 'Fabrikada üretim bandı yok ithal bunlar', '2 milyon liradan aşağı olmaz, kimse almaz' Bu cümleleri kuranları hatırladınız değil mi? Bugün itibarıyla Togg T10x siparişi 41 bin oldu!"

''AVRUPA VE FRANSA'DA BÜYÜK ÇIKŞ YAPACAK''

Öte yandan Türkiye'nin yerli ve milli gururu olan Togg, Fransızları mest etti.  Togg'un birinci sınıf tasarım modeli ve yüzde 100 Türk otomobili olduğunu belirten Fransa basını, "Türkiye yüzde 100 Türk bir otomobil yaptı. 2023'ün ikinci yarısında Türkiye'de lanse edilecek ve 2024'te Avrupa ve Fransa'da büyük çıkışını yapacak. Bir Türk markası tarafından tasarlanan ve montajı yapılan ilk model olan Togg T10X oldu" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!