banner2

FOX TV sunucusu Altılı Masa'nın adayı için oy istedi! Cumhur İttifakı'na haddi aşan sözler sarfetti

CHP'nin fondaş medyası FOX TV'de Altılı Masa'nın propogandası yapılmaya devam ediliyor. FOX TV sunucusu Gülbin Tosun, Altılı Masa'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu için oy isterken Cumhur İttifakı'na haddi aşan sözler sarfetti. Tosun, Meclis'te en çok kadın milletvekili olan AK Parti için, "Cumhur İttifakı, kadınların okuyup çalışmasını değil çocuk yapıp evde oturmasını istiyor." açıklamasını yaptı.

Gündem 27.03.2023, 12:58 27.03.2023, 15:51
Abone ol

Seçimlere 48 gün kala muhalefet ve muhalefeti destekleyen fondaş medya kirli algı çalışmasına devam ediyor. FOX Ana Haber'in sunucusu Gülbin Tosun skandal sözlere imza attı. 

FOX TV SUNUCUSUNDAN AKILALMAZ SÖZLER

Yeniden Refah Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılması ile başlayan 6284 sayılı ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun kaldırılacağına yönelik tartışmalara değinen Tosun, iktidara akılalmaz sözlerle yüklendi.

'CUMHUR İTTİFAKI ZİHNİYETİ SİZDEN OKUMANIZI İSTEMİYOR, ÇALIŞMANIZI İSTEMİYOR'

Bu seçimin kadınlar için hayati öneme sahip olduğunu belirten Tosun şu skandal açıklamayı yaptı:

Neden kadınların seçimi olmalı ve neden daha çok hemcinslerime sesleniyorum onu anlatayım. Son katılımlarda aşırı sağ hale gelen Cumhur İttifakı zihniyeti sizden okumanızı istemiyor, çalışmanızı istemiyor...

Bizzat Cumhurbaşkanı kadının görevinin çocuk doğurmak olduğu anlayışını Mehmet ali Çelebi ve eşinin üzerinden yaptığı uyarı ile ortaya koymuştu. Okuma, dolayısıyla çalışma, çocuk yap, evde otur, ayrılabilirsen nafaka da alma, öyle çaresiz kal ki şiddete karşı bile laf edeme...

Kadına reva görülen, Türkiye'nin ikinci yüzyılında bu mu oldu şimdi. Hani kadının adı bile AK Parti'den önce yoktu?"

 HAMZA DAĞ'DAN ÇOK SERT TEPKİ

Öte yandan AK Partili hamza Dağ,  FOX TV sunucusu Gülbin Tosun'un Cumhur İttifakı'nı hedef alan sözlerine çok tepki gösterdi. Dağ, Bunun adı yabancı sermaye odaklı tarafsız gazetecilik. Burada tek bir 'tarafsızlık' vardır, o da Türkiye’nin tarafında olamama halidir" ifadelerini kullandı. Dağ'ın sosyal medyadan yaptığı paylaşım şöyle:

FOX TV’ye göre kadınlara her koşulda alan açan ve haklarını gözeten Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermemelisiniz ama kız çocuklarını dağa kaçırıp onları istismar eden PKK’nın siyasi uzantısına, örgütündeki istismar vakalarına sessiz kalan Kemal Kılıçdaroğlu'na verebilirsiniz.

Bunun da adı yabancı sermaye odaklı tarafsız gazetecilik.

Burada tek bir 'tarafsızlık' vardır, o da Türkiye’nin tarafında olamama halidir.

Tavsiyemiz: Kanalın adını ve logosunu değiştirin, sunuculara CHP rozeti takıp fona da Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafını koyun."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!