banner2

FOX'ta ekrana gelen 'Maske kimsin sen?' programındaki o rezalet vatandaşı çileden çıkardı! RTÜK telefonları kilitlendi: 'Bu yarışmayı acil yayından kaldırın!'

FOX TV'nin yeni programı 'Maske kimsin sen?' izleyicilerden büyük tepki topladı. Masked Singer adıyla bazı ülkelerde ekrana gelen yarışmayı Türkiye'de yapmaya başlayan FOX Tv'de kullanılan materyal ve ekrana getirilen görseller izleyicilerden büyük tepki çekti. Türkiye versiyonuna "Maske Kimsin Sen?" adı verilen ve ünlü isimlerin kullanıldığı yarışmada pagan ve satanist ritüeller show adı altında açık açık sergilenirken sosyal medyada yoğun bir tepki oluştu. #FoxHaddiniBil etiketi ile binlerce tweet atılırken kullanıcılar protestolarını dile getirdi.

Gündem 02.01.2022, 16:00 02.01.2022, 16:07
Abone ol
FOX'ta ekrana gelen 'Maske kimsin sen?' programındaki o rezalet vatandaşı çileden çıkardı! RTÜK telefonları kilitlendi: 'Bu yarışmayı acil yayından kaldırın!'

FOX TV'de Maske Kimsin Sen adlı programda pagan ve satanist ritüeller show adı altında açık açık işlendi. 7'den 70'e her yaşta izleyici grubunun televizyon başında olduğu saatte yayınlanan programda yapılan iğrençlikler sınır tanımadı. Birbirinden iğrenç ve korkutucu maskeler takan katılımcılar sahnede şarkı söyleyip dans etti.

"Maske Kimsin Sen?" isimli yarışma programında yarışmacılar da jüri de ünlü isimlerden oluşuyor. Formata göre maskeyle sahne performansı sergileyen isimlerin kim olduğu tahmin ediliyor. Ancak kullanılan kostüm ve maskeler tartışma konusu olurken sosyal medyada da sert tepkiyle karşılaştı.

PAGAN VE SATANİZM SUBLİMİNALİ İDDİALARI

Pagan tanrılarının maskesini andıran maskelerle sahnede çeşitli ritüeller yapılan program sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Milli ve manevi değerlerle alakası olmayan programın Türk televizyonlarında yayınlanmasına tepki gösteren kullanıcılar RTÜK'e tepki gösterdi.

RTÜK'E BİNLERCE ŞİKAYET

Birçok vatandaş RTÜK hesaplarını etiketleyerek programı şikayet etti. Sosyal medyada konuyla alakalı binlerce tepki mesajı yayınlandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!