banner2

Fondaşcıların seçim oyunu tutmadı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zaferini yine hazmedemediler

Seçim yasaklarının kaldırıldığı ilk anda 'Bay Bay Kemal'i önde gösteren fondaş medya, sanıkların yüzde 97'si açıldıktan sonra kafasını yine kuma gömdü. Halk TV Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öne geçmesinin ardından hava durumu yayınına geçti.

Gündem 28.05.2023, 20:00 30.05.2023, 15:54
Abone ol
Fondaşcıların seçim oyunu tutmadı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zaferini yine hazmedemediler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan resmi olmayan sonuçlara göre seçimi Kemal Kılıçdaroğlu'na göre açık ara önde tamamladı. Yarışı başından sonuna kadar önde götüren ismin Cumhurbaşkanı Erdoğan olmasına rağmen CHP medyası yine şaşırtmadı.

ANKA'DAN MANİPÜLASYON!

CHP'ye ait ANKA ajansı da aktardığı verilerle seçimi manipüle ederek yayınladığı seçim sonuçlarıyla vatandaşları aldattı. ANKA seçimin en başından itibaren Kılıçdaroğlu'nu önde gösterdi.

KRT'DEN SÖZCÜ'SÜNE HEPSİ DEVREDE

Seçim yasağının kalkmasının ardından yayınlarına başlayan KRT, Sözcü, Halk TV gibi CHP'ye yakın kanallar Kemal Kılıçdaroğlu'nu seçimin başından itibaren Kemal Kılıçdaroğlu'nu önde gösterdi.

SEÇİM SONUNA DOĞRU ERDOĞAN'I ÖNDE GÖSTERDİLER

Bu kanallarda diğer haber kanallarına inanılmaması gerektiğine yönelik ifadeler kullanılırken açılan sandık oranı yüzde 90'lara yaklaşınca Anka Haber Ajansının verilerini paylaşan CHP kanalları Recep Tayyip Erdoğan'ı önde göstermeye başladı.

HAVA DURUMU YAYININA BAŞLADILAR

Seçimin ilk anlarından itibaren yarışı önde götüren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başarısını gölgeleyerek ve vatandaşları kandırarak yayın yapan kanallardan biri olan Halk TV, kendi elindeki verilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kemal Kılıçdaroğlu'nun önüne geçmesinin ardından hava durumu yayınlamaya başladı.

BASİT ALGI OPERASYONU

Her seçimde aynı yolu deneyen ve birkaç saat bile gizlenemeyecek olan verileri kullanarak ekrandaki milyonları kandırma yoluna giden ve CHP seçmenini ümitlendiren bu kanallar yine basit bir algı operasyonuna kalkıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!