banner2

Fondaş Merdan Yanardağ'dan Faik Öztrak'a tepki: Bu yenilgiyi kabul etmektir

CHP tarafından fonlanan Tele 1'in Yayın Yönetmeni olan Merdan Yanardağ, CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın yaptığı 'Samimi özeleştiri yapacağız, kurultaya hazırlanacağız' sözlerine yanıt verdi. Merdan Yanardağ, "Tam da iktidarın istediğini yaptınız, kurultay sürecini başlattınız. Bu yenilgiyi kabul etmektir. Bu ancak vasatı yeniden üretir." dedi.

Gündem 03.06.2023, 09:57 03.06.2023, 10:38
Abone ol

28 Mayıs Pazar günü yapılan seçimleri kazanan ve rakibi Kemal Kılıçdaroğlu'na fark atan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeniden cumhurbaşkanı seçildi.

Eli kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi kolu olan HDP'nin desteğine rağmen seçimlerde büyük bir hezimet yaşayan CHP'de ortalık toz duman

Seçimlerin ardından konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, "Sizin hakkınızın yenmesine müsaade edemezdim etmedim." dedi.

Öte yandan kendisine oy veren 25 milyon seçmene seslenen Kılıçdaroğlu, "Vatandaşımı dimdik ayakta görmek istiyorum. Yürüyüşümüz sürüyor buradayız." diyerek istifa etmedi ve 'devam kararı' aldı.

AKILALMAZ OY ORANI İDDİASI

CHP tarafından fonlanan Tele 1'in Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Kılıçdaroğlu'nun seçimi kaybetmediğini savundu. Yüzde 52'nin üzerinde oy alan ve yeniden seçilen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oyunun en fazla yüzde 42 olduğunu iddia etti.

"BU ANCAK VASATI YENİDEN ÜRETİR"

Merdan Yanardağ sözlerinin devamında, CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın yaptığı "Samimi özeleştiri yapacağız, kurultaya hazırlanacağız" sözlerine tepki gösterdi. CHP'nin kurultay tartışmalarından boğulmak üzere olduğunu belirten Merdan Yanardağ, şu fiadeleri kullandı;

"Tam da iktidarın istediğini yaptınız, kurultay sürecini başlattınız. Bu yenilgiyi kabul etmektir. Bu ancak vasatı yeniden üretir." 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!