banner2

Fondaş medyanın karne hediyesi et oyunu ortaya çıktı! Anne konuştu: Evimiz ve arabamız var

İstanbul'un Şişli ilçesinde annesi ile kasaptan alışveriş yapan çocuğa mikrofon uzatan muhabir, 'Annem karne hediyesi olarak et aldı' diye cevap almıştı. Bu anlar fondaş medya tarafından Türkiye'nin yoksullaştığı iddiası ile yayına verilirken çocuğun annesi Nihal Güney bir maddi sıkıntılarını olmadığını söyleyerek Cumhuriyet ve Sözcü gazetelerinin oyununu ortaya çıkardı.

Gündem 23.01.2023, 16:30 23.01.2023, 17:10
Abone ol
Fondaş medyanın karne hediyesi et oyunu ortaya çıktı! Anne konuştu: Evimiz ve arabamız var

İstanbul Şişli'de kasaba giderek müşterilere mikrofon uzatan bir televizyon muhabiri annesi ile et almaya gelen bir çocuğa mikrofon uzattı. Henüz okula yeni başlayan A.G. isimli çocuk annesinin kendisine karne hediyesi olarak et aldığını belirtti. Bu anlar sosyal medyada yayınlanınca, Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerinde Türkiye'nin yoksullaştığı iddiasıyla propagandaya alet edildi. 

ANNE YALANLARI REDDETTİ 

Olayın yayılması sonrası açıklama yapan anne ise maddi bir sıkıntılarının olmadığını söyledi. Şişli'de yaşadıklarını ev ve arabaları olduğunu söyleyen Nihal G. yalan haberlerle siyasete malzeme yapılmaktan şikayetçi olduklarını belirtti. 

'EVİMİZ VE ARABAMIZ VAR MADDİ DURUMUMUZ İYİ'

Oğlunun uzatılan mikrofona yanlış bir kelime söylemesi ile söz konusu görüntülerin ortaya çıktığını belirten anne, eşinin oğluna et değil tablet alacağını söyledi. Oğlu A.G.'nin et yiyen bir çocuk olmadığını, kasap abisine karnesini gösterince kasabın hediye pirzola verdiğini ifade etti.

O KASAP KONUŞTU

Sabah'ın haberine göre annenin uzun yıllardır müşterisini olduğunu belirten kasap Zafer Kadife ise şu ifadelere yer verdi: 

Aile kasap dükkanıma yakın bir evde oturur. Öyle muhtaç insanlar filan değiller. Evleri arabaları var. Baba büyük bir şirkette çalışıyor. Uzun zamandır benim müşterilerim. Yoksul oldukları ve o sebeple et yiyemedikleri bilgisi kesinlikle doğru değil. Her ay gelir tavuk et alırlar.

Karnelerin verildiği gün de anne ile oğlu geldi. Bayan tavuk aldı. Daha sonra karne hediyesi olarak babasının tablet alacağını söyledi. Annesinin anlattığına göre çocuk hiç et yemezmiş. Ben de pirzola hediye ettim ki belki beğenir ve et yemeye başlar diye. Gerek sosyal medyada gerekse bazı gazetelerde olayın çarpıtılması bizi üzdü. Bütün gerçekler bunlardır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!