banner2

Fondaş medyada stüdyo buz kesti: Kararsız seçmen AK Parti'ye geri dönüyor

CHP'ye yakınlığıyla tanınan Halk TV'de konuşan Yöneylem Araştırma Koordinatörü Derya Kömürcü, AK Parti'nin oylarında yükseliş trendinin devam ettiği söylemesi üzerine stüdyoda şaşkınlık hakim oldu.

Gündem 06.12.2022, 16:50 06.12.2022, 16:52
Abone ol

2023 yılının Haziran ayında yapılması beklenen seçimler öncesinde Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanı Erdoğan olarak açıklandı ancak Millet İttifakkı sessizliğini koruyor. Kulislerde konuşulana göre altılı masanın adayı Kılıçdaroğlu ancak henüz bir resmi bir açıklama gelmezken yapılan anketlerde hangi partinin önde olduğu merak ediliyor.

''MUHALEFETİN DAĞINIKLIĞINDAN KAYNAKLANIYOR''

CHP'ye yakınlığıyla bilinen Halk TV'de, Yöneylem Araştırma Koordinatörü Derya Kömürcü, AK Parti'nin oylarında yükseliş trendinin devam ettiğini belirtirken şu ifadeleri kullandı; ''İzin verirseniz şunu hatırlatarak başlamak istiyorum. Bundan yaklaşık iki ay kadar önce Eylül ayı sonuçlarını konuşurken bunun uyarı bir işaret fişeğini olduğunu söylemiştim. Geçen ay da tekrar bu AK Parti oylarında yükseliş devam ettiğinde bir alarm zili olduğunu bunun muhalefetle ilgili bir dağınıklıktan kaynaklandığını o dağınıklığın giderilmesi gerektiğini dile getirmiştim.'' 

''KARARSIZ SEÇMEN AK PARTİ'YE GERİ DÖNÜYOR''

AK Parti'nin oylarının yükselişe geçtiğinin altını çizen Derya Kömürcü, ''Şimdi bu ay baktığımızda o yükseliş trendinin devam ettiğini görüyoruz. Dolayısıyla burada yangın var diye bağıracak değilim ama dikkat çekmek gereken nokta şu. Beklediğimiz de bir şey bir anlamda. Kararsız ve oy kullanmayacak seçmenler içerisinden bır kısmının AK Parti'ye geri dönmeye başladığını görüyoruz.'' şeklinde konuştu.

STÜDYO BUZ KESTİ

Yöneylem Araştırma Koordinatörü Derya Kömürcü'nün bu sözleri sonrası Halk TV'de stüyoları buz keserken Şirin Payzın ve Emin Çapa neye uğradığını şaşırdı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!