banner2

Fondaş medya tetikçisi İsmail Saymaz'ın çirkin bir yalanı daha ifşa oldu! AFAD ve TSK arasındaki ses kayıtlarıyla cevap

Fondaş medyanın yalan haber savunucusu İsmail Saymaz çirkin bir iftira daha attı. AFAD'ın TSK'dan yardım istemek için 36 saat beklediği yalanını fütursuzca söylemekten çekinmeyen Saymaz'a AFAD ve TSK arasındaki ses kayıtlarıyla cevap geldi. Yalanlarıyla sicilini karalamaktan imtina etmeyen Saymaz daha öne de deprem bölgesinde provokasyon yaparken canlı yayında vatandaşın uyarılarına maruz kalıp yayını kesmek durumunda kalmıştı.

Gündem 20.03.2023, 12:58 20.03.2023, 14:38
Abone ol

Fondaş medyanın gazetecisi İsmail Saymaz, alışkanlık haline getirdiği yalan haberlerine bir yenisini daha ekledi. 

Daha önce deprem bölgesinde canlı yayında yalan söylerken depremzede vatandaş tarafından yakalanmış, uyarılarak bölgeden uzaklaştırılmıştı.  Bundan ders almayan Saymaz yalanlarına devam etti. Halk TV'deki yazısında yine akılalmaz bir iftira attı.

'AFAD TSK'DAN YARDIM İSTEMEK İÇİN 36 SAAT BEKLEDİ' İFTİRASINI ATTI

Yeni iftirasını Halk TV sitesindeki yalan köşesinde yayınlayan Saymaz, AFAD'ın TSK'dan yardım istemek için depremin üzerinden 36 saat geçmesini beklediğini yazdı.

Saymaz yazısında şu skandal ifadeleri kullandı:

AFAD depremin ilk iki gününde, değil enkaz kaldırmak, viran olmuş şehirlere ulaşamadı bile. (...) Mehmetçik, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) gelecek yardım mesajını beklemekteydi. Akar, "Toplam 40 binden fazla asker, uzman ve teknik personelimiz görev yapıyor" dedi. Ne var ki 40 bin Mehmetçiğin ne zaman deprem bölgesine gönderildiğini söylemedi. O halde ben açıklayayım. 36 saat sonra!

CEVAP BAKANLIKTAN GELDİ

Geçmişi yalan ve iftiralarla dolu olan İsmail Saymaz'a cevap bu kez İçişleri Bakanlığı'ndan geldi.

Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı "Depremden 43 gün sonra gelen iftiraya, depremin henüz çözümlemesinin bile yapılmadığı ilk dakikalarından bir ses kaydıyla cevap" ifadeleriyle Saymaz'ın yalanını ortaya çıkaran ses kaydını yayınladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!