Fondaş medya gazetecisi Merdan Yanardağ'dan 'mangır' itirafı geldi! CHP ve İYİ Parti üç maymunu oynuyor

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharem İnce'nin, fondaş medyanın CHP ve İYİ Parti'den her ay düzenli bir şekilde para aldığı açıklaması gündeme bomba gibi düşmüştü. İnce'nin açıklamasına günler sonra yanıt veren Merdan Yanardağ, 'Onların mitingini canlı yayınlıyoruz ve bunun karşılığında bir bedel alıyoruz' itirafında bulundu. Konuya ilişkin CHP ve İYİ Parti'den ise henüz bir açıklama gelmemesi büyük tepki topladı.

Gündem 12.08.2022, 14:50 12.08.2022, 14:54
Abone ol
Fondaş medya gazetecisi Merdan Yanardağ'dan 'mangır' itirafı geldi! CHP ve İYİ Parti üç maymunu oynuyor

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce geçtiğimiz günlerde gündemi sarsan açıklamalarda bulundu. İnce, başta CHP olmak üzere İYİ Parti ve ilgili kanallarla ilgili çarpıcı ifşalarda bulundu.

'MAAŞI KESERİZ DİYE TEHDİT EDİYORLAR'

SABAH'ın aktardığı habere göre, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Halk TV, Tele 1, KRT, CHP'den ve İYİ Parti'den her ay düzenli maaş alıyor. Miktarlarını bile söylerim." dedi. Son zamları bilmediğini söyleyen İnce, "Bizi haber yaptıkları zaman 'maaşı keseriz' diye tehdit ediyorlar." ifadelerini kullandı. 

Daha sonra bir açıklama daha yaparak Tele1'in Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'a yüklenen İnce, "Merdan Yanardağ denilen bir zat var. Bu zat kendine 'gazeteci' diyor. Bugün bir Tweet atmış demiş ki 'Muharrem İnce'yi bu sistem buruşturup attı.' Yenilen bir adam bir miktar buruşur, doğru." dedi.

'YANARDAĞ SEN MANGIRSIN MANGIR'

Söz konusu kanalların düzenli olarak CHP ve İYİ Parti'den maaş aldığını açıklayan İnce, CHP tarafından fonlandığını söylediği Tele1'in Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ı sert sözlerle hedef aldı. 

Yanardağ'ın CHP ve İYİ Parti'den para aldığını ifade eden Muharrem İnce şunları aktardı:

"Ben şerefimin üzerine yemin ederim ki her ay aylık alıyorsun. Sende şeref varsa yemin et almadığına. Ya da alıyorsan kaç para alıyorsun? Uyanık... Önce bunu açıkla tetikçiliği bırak. Bakın bu 200 lira. Bu 2018'deki İnce, buruşturun yine İnce. Değerine bakıyorum yine 200 lira. Hafif bir ütüyle düzelir. Buruştuk diyelim milletimiz bizi ütüler yine düzeliriz. Yanardağ sen mangırsın mangır, ütü de tutmazsın"

YANARDAĞ'DAN İTİRAF GELDİ

İnce'nin daha sonra Merdan Yanardağ'a "Şerefin varsa CHP'den para almadığına yemin et" çıkışı geldi. Bu açıklamanın ardından Merdan Yanardağ adeta ölü taklidi yaptı. Ancak 2 gün sonra ekrana çıkan Yanardağ "CHP ile zaman zaman yaptığımız anlaşmalar var. Onların mitingini canlı olarak yayınlıyoruz ve bunun karşılığında bir bedel alıyoruz" dedi.

CHP VE İYİ PARTİ'DE DERİN BİR SESSİZLİK HAKİM'

Merdan Yanardağ'ın İnce'nin iddialarını doğrulamasının ardından gözler CHP ve İYİ Parti'ye çevridli. Ancak iki parti de de derin bir sessizlik hakim. Gündemi sarsan olayla ilgili hiçbir şey olmamış gibi davranan iki ortak büyük tepki çekti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!