banner2

Fiyakalı mezar kavgası! Trabzon'da deniz manzaralı mezar kavgası hastanede bitti

Trabzon'un Boztepe Mahallesi'nde bulunan Ahi Evren Dede Camii yanındaki mezarlık için vatandaşlar birbirine girdi. Ön talepte bulunarak mezar yeri almak isteyen vatandaşlar yer belirlenmesi sırasında hem kendi aralarında hem de görevlilerle tartıştı. Gerginliğin yaşandığı anlarda bir kişi fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

Gündem 27.09.2023, 18:00 27.09.2023, 18:30
Abone ol
Fiyakalı mezar kavgası! Trabzon'da deniz manzaralı mezar kavgası hastanede bitti

Büyükşehir Belediyesince denize hakim noktada, Ahi Evren Dede Türbesi yakınındaki 6 bin kişilik alanda mezar yeri almak üzere ön başvuruda bulunan vatandaşlar, yer tespiti için sabah saatlerinden itibaren bölgeye geldi. Ön talepte bulunarak mezar yeri almak isteyen vatandaşlar yer belirlenmesi sırasında birbirlerine girdiler. Gerginliğin ardından yer belirleme çalışmaları devam ederken, vatandaşlar yaşanan karışıklığa sitem etti.

BİR KİŞİ HASTANELİK OLDU

Başvuru kargaşasında fenalaşan yaşlı bir kişi, 112 Acil Sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından tedbir amacıyla hastaneye kaldırıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan bir vatandaş ise, "Mezar yeri için buradayım. Buranın bir krokisini çıkartıp kendileri belediyede çok rahatlıkla dağıtabilirdiler. İnsanlar krokiye bakar krokiden istediği yeri alabilirdi. Sabah saatlerinde insanları buraya döküpte perişan etmenin bir anlamı yoktu." dedi.

"ÇOK TALEP VAR"

Sözlerine devam eden vatandaş, "İnsanlar burada birbirlerine girdiler. Bağırdılar, çağırdılar bir kişi fenalık geçirdi. Bunun böyle olmaması gerekirdi. Burada bir karışıklık var görevlileri kimse dinlemiyor. Çok talep var iki liste var bin kişiden fazla herhalde öyle zannediyorum. Gelmeyenlerde var bu dağınıklığı aşabilirlerdi. Listede ismimiz olduğuna göre bize bir yer düşer herhalde." ifadelerini kullandı.

"KENDİMİZİ MEZARA HAZIRLAMAK GEREK"

Trabzon Sürmene'den gelen 83 yaşındaki Ahmet Ustabaşı da vatandaşların sabah saatlerinde yoğunluk gösterdiğini ifade ederek, "Yukarıda yer kalmadı. Biz şimdi geldik, kalabalık yok ama biraz geç geldiğimiz için yukarılar bitmiş. Allah cümlemize Müslüman olarak yaşayarak Müslüman olarak ölmeyi nasip etsin inşallah. Mezarlık da lazım ama en iyisi kendimizi mezara hazırlamamız." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!