banner2

Fıstık videosu infial yaratmıştı! Tepki çeken görüntü sonrası yeni gelişme

Siirt’te fıstık deposuna giren kimliği belirsiz bir şahsın paylaşımı tepki çekmişti. Olayla ilgili olarak R.B. gözaltına alındı. Depo sahibi M.R.S. ise aranıyor. Ayrıca iki ton fıstığa da el konuldu.

Gündem 02.10.2023, 15:17 02.10.2023, 15:35
Abone ol

Siirt'te merkeze bağlı Akyamaç köyünde Yeşil altın' olarak bilinen ve gördüğü işleme göre 330 liradan başlayan fiyatlar ile satılan Siirt fıstığının depolandığı yerde çekilen görüntüler infial yaratmıştı.

Bacadan akan fıstıkların arasına girip, yüzen R.B., daha sonra yediği fıstıkların kabuklarını diğer fıstıkların üzerine tükürdü. O anlar cep telefonu kamerasına yansırken, depolanan fıstığın içine giren R.B., tepkiler sonrası paylaştığı görüntüleri silmek zorunda kaldı.

GÖZALTINA ALINDI

Türkiye'nin tepkisini çeken görüntü sonrası sosyal medya hesabını da kapatan R.B., İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince belirlenen adresinde gözaltına alındı. R.B.'nin emniyetteki işlemleri sürerken, depo sahibi M.R.S.'yi yakalamak için çalışmalar sürüyor.

2 TON FISTIĞA EL KONULDU

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan da konu ile ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

"Söz konusu görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce kolluk kuvvetlerine gerekli bilgilendirmeler yapılmış ve görüntülerdeki şüpheli yakalanmıştır. Ayrıca depo sahibi diğer şüphelinin yakalanması için de kolluk kuvvetlerince başlatılan çalışmalar devam etmektedir. Bunların yanı sıra Siirt merkez Akyamaç köyünde olduğu belirlenen depoda Cumhuriyet Savcılığının izniyle arama yapılmış, depodaki yaklaşık 2 ton fıstığa yasal süreç ve teknik çalışmalar sonuçlanıncaya kadar el konulmuştur.''

İDARİ PARA CEZASI UYGULANDI

Açıklamanın devamında ''Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından görüntülerin kaydedildiği fıstık deposunun sahibine idari para cezası uygulanmıştır. Vatandaşlarımızın güvenilir gıdaya ulaşması amacıyla çalışmalarımız aralıksız sürdürülmekte olup halk sağlığını riske atanlar ile mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir" denildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!