Yandex Metrica

Sitede Ara

FETÖ'nün hain planı ortaya çıktı! Biden'a bel bağlamışlar

FETÖ'nün hain planı ortaya çıktı! Biden'a bel bağlamışlar

Eli kanlı terör örgütü FETÖ'nün, içindeki derin çatlağı gidermek için ABD Başkanı Joe Biden’a Türkiye’yi şikayet eden ve Biden’dan medet umduğunu gösteren bir mektup yazdığı ortaya çıktı.

Gündem

20.06.2024, 16:45

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, FETÖ’nün içinden gelen itiraflar, Fethullah Gülen’in sağlık durumu ve başka bir eve kaçırılması örgüt içinde çatlağın daha da derinleşmesine neden oldu.

Örgüt mensupları kendi gündemini değiştirmek için şimdi de 15 Temmuz başarısız darbe girişiminin sekizinci yıl dönümüne sayılı günler kala ABD Başkanı Joe Biden’a bir mektup yazdığı ortaya çıktı.  Üstelik hazırlanan mektupta ABD’li bazı kongre üyelerinin de katkısı var.

İller arası isteğe bağlı 2. tayin başvurusu ne zaman? 2024 İl dışı atama sonuçları ne zaman açıklanacak? İller arası isteğe bağlı 2. tayin başvurusu ne zaman? 2024... Haberi Görüntüle

İÇ HESAPLAŞMALAR ARTTI

Son dönemlerde FETÖ içinde artan iç hesaplaşmalar, yapılan itiraflar ve örgüt elebaşı Fethullah Gülen’in hastalığı sonrası kaçırılma iddiaları örgüt içinde parçalanmalara neden oldu. Örgüt mensuplarındaki bağlılık ve inanış giderek azalmaya, kopuşlar yaşanmaya başlandı. Örgüt üst yönetimi yaşanan bu parçalanmayı engellemek için her türlü çabayı gösterdi. Fethullah Gülen’in sağlık durumunun “iyi” olduğunu kanıtlamak için geçmiş tarihli fotoğraflar ve canlı olduğu söylenen görüntüler paylaşıldı. Örgüte mensup gazeteciler örgüt elebaşını ziyaret görüntülerini yayınladı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den UEFA'ya Merih Demiral tepkisi: Yaşasın Türk dünyası Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den UEFA'ya Merih Demiral tepkisi: Yaşasın Türk dünyası Haberi Görüntüle

FETÖ, BIDEN'A MEKTUP YAZDI

İnandırıcılığını yitiren FETÖ, şimdi de yeni bir yol arayışına girdi ve ABD Başkanı Biden’a Türkiye aleyhine mektup yazdı. FETÖ’cüler yazdıkları mektupta, Türk hükümetine karşı yapmaya çalıştıkları darbe girişimine hiç değinmeden, örgüt mensuplarına yönelik “haksız politikalar” izlendiğine yer veriyor.

Son dakika: Akdeniz açıklarında korkutan deprem! AFAD detayları paylaştı Son dakika: Akdeniz açıklarında korkutan deprem! AFAD detayları paylaştı Haberi Görüntüle

TÜRKİYE'Yİ BIDAN'A ŞİKAYET EDİYORLAR

FETÖ’cüler, yazdıkları mektupta Türkiye’nin içişlerini ilgilendiren konulara da değinmiş. FETÖ örgütü mensupları, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından alınan Selahattin Demirtaş, Osman Kavala ve Yüksel Yalçınkaya kararları konusunda Türk hükümetini ABD Başkanı Biden’a şikâyet ediyor. Mektupla, Türkiye ile ABD arasındaki ikili ilişkilere müdahale çabası dikkat çekiyor. ABD’nin Türkiye’ye yaklaşımının “insan hakları temelli” olması talep edilip, ABD Başkanı Bıden’ın Türk hükümetine baskı yapması isteniyor.

Yeni bir provokasyon planı:  3 milyon Suriyelinin bütün bilgileri Telegram’da ifşa edildi! Yeni bir provokasyon planı: 3 milyon Suriyelinin bütün bilgileri Telegram’da... Haberi Görüntüle

FETÖ’CÜLERİN DÖNME ÇABASI SÜRÜYOR

Mektupta yazılan talepler dikkate alındığında, örgüt mensuplarının Türkiye’ye dönme çabaları da göze çarpıyor. Mektuptaki taleplerden biri Fethullahçı Terör Ögütü’ne mensup tutukluların şartsız serbest bırakılarak işlerine geri dönmelerinin sağlanması. Örgüt mesupları, ABD Başkanı’na yazdıkları mektup ile 15 Temmuz’da yaptıkları kanlı darbe girişiminde hayatlarını kaybeden yüzlerce şehit ve gazi olan binlerce insanı akıllarına bile getirmeden “aklanmanın” yollarını arıyor. FETÖ’cüler, ABD Başkanı Joe Biden’a yazdıkları mektubu henüz paylaşmadı. Örgüt mektubu paylaşmadan önce bir imza kampanyası düzenlemeye başladı. FETÖ, mektuba atılacak imzaların sayısının artması ile ABD Başkanı Biden üzerinde örgütün etkisini artırmayı hedefliyor.

3 Temmuz'da başlıyor: Haliç köprüsü trafiğe kapatılıyor! 3 Temmuz'da başlıyor: Haliç köprüsü trafiğe kapatılıyor! Haberi Görüntüle

NATO ZİRVESİ ÖNCESİ SON HAMLE

FETÖ, Temmuz 2024’te ABD’de yapılacak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı NATO Liderler Zirvesi öncesinde adeta “son kozunu” oynuyor. ABD Başkanı Bıden’a verecekleri mektubun NATO Liderler Zirvesi’nde de gündeme gelmesi için çalışmalar yapıyorlar. Türkiye’ye karşı kara propaganda yaparak gündemi kendi istedikleri yöne çevirmeye çalışıyorlar.

 

Habere Tepki Ver

0

2

0

0

0

0

0

1

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading