banner2

FETÖ, Sedat Peker ve Kılıçdaroğlu bir arada: SADAT'ın önüne gelip 'bunlar terörist' dedi

Son dakika haberi... CHP lideri Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun iddialarına cevap vermek yerine İstanbul'da garip bir eylem yaptı. SADAT'ın Beylikdüzü'ndeki ofisi önüne giden Kılıçdaroğlu, FETÖ üyeleri ve Sedat Peker'le aynı cümleleri kullandı.

Gündem 13.05.2022, 16:05 28.04.2023, 18:40
Abone ol
FETÖ, Sedat Peker ve Kılıçdaroğlu bir arada: SADAT'ın önüne gelip 'bunlar terörist' dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, programında olmamasına rağmen İstanbul'da tuhaf bir eyleme imza attı. Sabah saatlerinde CHP Merkez Yürütme Kurulu'nu olağanüstü toplayan Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki Yargıtay kararını değerlendirdikten sonra özel güvenlik kuruluşu SADAT'ın Beylikdüzü'ndeki ofisine gitti. 

Bir dönem emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi tarafından yönetilen Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. binası önüne giderek burada bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, SADAT'ın terör faaliyetleriyle meşgul olduğunu iddia ederek Suriye iç savaşından da SADAT'ı sorumlu tuttu. 

Şimdiye dek Rusya'nın Wagner ya da ABD'nin BlackWater gibi güvenlik şirketlerine ilişkin tek bir eleştiri cümlesi dile getirdiği duyulmayan Kılıçdaroğlu, geçmişte FETÖ üyelerinin sıklıkla suçlamalarına maruz kalan SADAT hakkında garip iddialar ortaya attı. 

Firari FETÖ üyeleri, 15 Temmuz sonrası Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yapılan alımlarda SADAT görevlilerinin devreye girdiğini iddia etmiş ve darbe girişiminin ardından TSK'ya yapılan alımların geçersiz olduğunu ileri sürmüştü. FETÖ üyeleri bu iddiaları dolaşıma sokarak 'devran döndüğünde yeniden dönecekleri' mesajını veriyordu. 

Kendilerini KHK'lı olarak tanımlayarak FETÖ üyesi oldukları gerçeğini gizlemeye çalışan örgüt üyeleri CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun söylemlerinden de önemli ölçüde cesaret alıyor. Kılıçdaroğlu açıkça ve defalarca kez, kendisi ve partisinin Türkiye'de yönetimi ele alması halinde FETÖ'cüleri devlet kadrolarına sokacağını vaat ediyor. 

'TERÖRİST YETİŞTİREN BİR KURULUŞ'

SADAT önündeki tuhaf eyleminde Kılıçdaroğlu şunları söyledi: "Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir. Seçim güvenliği önemlidir. Şu anda önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Ve düne kadar Erdoğan'ın danışmanlığını yapıyordu bunlar. Bu kuruluşun hedefleri arasında gayri nizami harp eğitimi var. Dikkatini çekmek isterim kamuoyunun, gayri nizami harp eğitimi var. Yani, sabotaj, baskın, pusu kurma, tahrip, suikast ve tedhiş. Arapça 'terör' 'tedhiş' olarak tanımlanıyor, Türkçesi de 'terör'. Burası aynı zamanda terörist yetiştiren de bir kuruluş..."

"Bugün Türkiye'de milyonlarca insan varsa ve Suriye'den gelmişlerse bunların buraya gelişlerinde en büyük rolü oynayan da SADAT'tır. Erdoğan'a sormak isterim, sen bu kuruluşu niçin danışman yaptın ve hangi gerekçeyle çalıştın. Şunu herkesin bilmesini isterim, CHP demokratik yollarla bu ülkede seçimin yapması için her türlü çabayı gösterecektir. SADAT gibi kuruluşlar kim olursa olsun, seçimi gölgeleyecek, seçimin güvenliği sarsacak herhangi bir şey olursa burasıdır ve Saray'dır."

SADAT geçmişte tıpkı firari FETÖ üyeleri gibi organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in de suçlamalarına konu olmuştu. Kurumun yasadışı işler yaptığını savunan Peker, SADAT üyelerinin Diriliş Postası gazetesindeki yazılardan 'şifreli mesajlar' aldığını iddia etmişti. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!