banner2

FETÖ'nün evlatlığı Enes Kanter'e 4 yıla kadar hapis talebi

Teröristbaşı Gülen’in manevi oğlu Enes Kanter, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bulunduğu fotoğrafın üzerine basarak, o anların videosunu sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Hazırlanan iddianamede Enes Kanter'in ‘Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan 1 yıl 2 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Gündem 02.11.2022, 11:10 02.11.2022, 11:34
Abone ol
FETÖ'nün evlatlığı Enes Kanter'e 4 yıla kadar hapis talebi

Her fırsatta Türkiye'yi kötüleyip, Türkiye düşmanları ile kol kola giren FETÖ'cü Enes Kanter, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bulunduğu fotoğrafın üzerine basarak, o anların videosunu sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Enes Kanter hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüpheli Enes Kanter'in 28 Mayıs 2022'de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımının, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na ait istanbulcbs@adalet.gov.tr kurumsal e-posta adresine ihbar edildiği aktarıldı.

Hazırlanan iddianamede yer alangörüntü izleme tutanağına göre, şüpheli Kanter'in video paylaşımında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafının bulunduğu, fotoğrafta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gözlerini kapatacak şekilde ‘zulmü ayakla ezmek' anlamına gelen ‘#STEPONTYRANNY' yazısının yazılı olduğu, bu fotoğrafın bulunduğu dövizi elinde tutan şüpheli Enes Kanter'in ise dövizi Cumhurbaşkanı'nın fotoğrafı üstte kalacak şekilde yere bıraktığı ve üzerine basıp ayaklarını sildikten sonra görüntüden çıktığı kaydedildi.

YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Şüpheli Enes Kanter hakkında birçok yakalama kararı bulunduğunun da belirtildiği iddianamede, şüphelinin Amerika Birleşik Devleti'nde yaşadığının belirlendiği ve Sulh Ceza Hakimliği tarafından hakkında yakalama kararı çıkarıldığı aktarıldı.

4 YILA KADAR HAPİS TALEBİ

Hazırlanan iddianamede şüpheli Enes Kanter'in ‘Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan 1 yıl 2 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!