banner2

FETÖ'cü eski albay Şaban Demiraslan Aksaray’da enselendi

Son dakika haberleri... İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 15 Temmuz hain darbe girişiminde “topçu ve füze okul komutanlığında” görev yapan ve müebbet hapis cezasına çarptırılan FETÖ üyesi eski albay Şaban Demiraslan'ın Aksaray’da düzenlenen operasyonla saklandığı evde yakalandığını açıkladı.

Gündem 28.09.2023, 12:37 28.09.2023, 13:02
Abone ol
FETÖ'cü eski albay Şaban Demiraslan Aksaray’da enselendi

15 Temmuz darbe girişiminde Topçu ve Füze Okul Komutanlığı'nda görev yapan ve müebbet hapis cezasına çarptırılan FETÖ üyesi eski Albay Şaban Demiraslan Aksaray’da saklandığı evde yakalandı. Operasyona ilişkin açıklamayı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yaptı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 15 Temmuz hain darbe girişiminde “topçu ve füze okul komutanlığında” görev yapan ve müebbet hapis cezasına çarptırılan FETÖ üyesi eski albay Şaban Demiraslan'ın Aksaray’da düzenlenen operasyonla saklandığı evde yakalandığını açıkladı.

FETÖ'CÜ ALBAY ADALETE TESLİM EDİLDİ

Bakan Yerlikaya operasyonun detaylarını sosyal medya hesabından paylaştı ve şunları aktardı;

"Polatlı 58. Topçu Tugayı ile Topçu ve Füze Okul Komutanlığında 15 Temmuz hain darbe girişimindeki eylemlere ilişkin 328 sanığın yargılandığı davada müebbet hapis cezasına çarptırılan FETÖ’cü eski Albay Şaban Demiraslan yakalanarak adalete teslim edildi."

1683 OPERASYON YAPILDI

Bakan Yerlikaya operasyonla ilgili şu bilgileri verdi; "1 haziran-26 eylül tarihleri arasında FETÖ’ye yönelik 1683 operasyon yapıldı. 2 bin 500 şahıs gözaltına alındı, 510’u tutuklandı. Masum vatandaşlarımızın üzerine ateş açmaktan geri durmayan hain FETÖ'cülerin inlerine giriyor, her birini tek tek yakalayıp adalete teslim ediyoruz. Terör örgütleriyle mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek." 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!