banner2

FETÖ'cü albay artık resmen Amerikan malı: 'Yeni bir bayrağım var' deyip paylaştı

Deniz Kuvvetleri'ndeki FETÖ yapılanmasında yer alan ve 15 Temmuz sonrası ABD'ye firar eden emekli kurmay Albay Mustafa Koç, yeni edindiği Amerikan vatandaşlığını sosyal medya hesabından gururla paylaştı.

Gündem 06.08.2022, 19:00 06.08.2022, 19:42
Abone ol
FETÖ'cü albay artık resmen Amerikan malı: 'Yeni bir bayrağım var' deyip paylaştı

15 Temmuz sonrası ABD'ye firar eden FETÖ üyesi emekli albay Mustafa Koç, Amerikan vatandaşlığını kutluyor.

Sosyal medya hesabında "Hayatımda yeni bir devre... Artık yeni bir bayrağım var" şeklinde mesaj paylaşan ve ABD bayraklı fotoğrafını yayınlayan Koç, sosyal medyada alay konusu oldu. 

"O artık resmen Amerikan malı oldu" diyen vatandaşlar, Deniz Kuvvetleri'ndeki FETÖ yapılanmasının bir üyesi olan Koç'la dalga geçti. Görev yaptığı dönemde örgüt desteğiyle kurmaylık sınavını da kazanan Mustafa Koç'a kimlerin mahrem abilik yaptığı, öğrenciliği döneminde onu hangi FETÖ imamının yönlendirdiği henüz bilinmiyor. 

ALİ TÜRKŞEN 2014 YILINDA İHBAR ETMİŞTİ

2014 yılında FETÖ yargıda halen etkin durumdayken emekli Kurmay Albay Ali Türkşen'in FETÖ'cü Mustafa Koç'u savcılığa ihbar ettiği biliniyor. Türkşen'in tüm uyarılarına rağmen dönemin savcısının ciddiye almadığı iddialar 15 Temmuz'da bir bir gerçek oldu. 

Ali Türkşen

FETÖ'nün Poyrazköy kumpasında 3,5 yıl hapis yatan Ali Türkşen, "2014'te savcıya götürüp verdim" dediği 10 FETÖ'cü amiral ve subayın fotoğraflarını daha sonra basınla paylaşmıştı. 

"2014'te askeri savcıya, 1997'de Deniz Harp Akademisi'ni kazanan, sonradan FETÖ'den tutuklanan ya da kaçan Deniz Harp Okulu 1988 mezunu 10 askerin ismini tek tek verdim. Hatta yanımda, Harp Akademisi'nin yıllığını da götürdüm. İfademi alan savcı, anlattıklarımın 'söylenti' olduğunu söyledi. Ben de bu kadar söylenti üzerine bir şey yapması gerektiğini aktardım" diyen Türkşen, o tarihte Deniz Harp Akademisi'ni kazanan 13 subaydan 2'sinin Balyoz davası öncesi emekli olduğunu, 1'inin dava kapsamında tutuklandığını anlatmış ve "Geriye kalan 10 subay ise ya 15 Temmuz'da Akıncı Üssü'nden çıktı ya da tellerin üstünden atlarken yakalandı" ifadelerini kullanmıştı. 

İŞTE 10 KİŞİLİK FETÖ'CÜ LİSTESİ

Ali Türkşen'in o dönem Genelkurmay savcısına teslim ettiği albümde şu isimler bulunuyordu:

 • Deniz Hava Üs Komutanı Tuğamiral Tezcan Kızılelma: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele saldırı emrini veren komutan olduğu iddia ediliyor. Kocaeli'nde 16 Temmuz'da gözaltına alındı ve tutuklandı.

 • Güney Grup Eski Komutanı Tuğamiral Nazmi Ekici: Yunanistan'a çitlerden atlayarak kaçmaya çalışırken 7 Eylül'de yakalandı.

 • Deniz Kuvvetleri Plan Prensiplere Daire Başkanı Tuğamiral İrfan Arabacı: Darbe başarısız olunca kayıplara karıştı, sonra yakalandı. 15 Temmuz başarılı olsaydı Deniz Kuvvetleri Komutanı olacaktı.

 • Foça Batı Görev Grup Komutanı Tuğamiral Yaşar Çamur: 17 Temmuz'da gözaltına alınarak tutuklandı.

 • Sahil Güvenlik Komutanı Kurmay Albay Murat Yılmazarslan: Odasında 'F' serisi 1 dolar bulundu. 24 Temmuz'da tutuklandı.

 • Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Serdar Ahmet Gündoğdu: 16 Temmuz'da tutuklandı.

 • Deniz Harp Okulu Dekanı Deniz Kurmay Albay Çetin Özaktan: 19 Temmuz'da İstanbul'da gözaltına alındı ve tutuklandı.

 • Deniz Kuvvetleri Plan Prensipleri Başkanı Tuğamiral Oğuz Karaman: 20 Temmuz'da tutuklandı.

 • Emekli Deniz Kurmay Albay Mustafa Koç: Yurtdışına kaçtı.

 • Kuzey Deniz Saha Komutanı Harekât Başkanı Deniz Kurmay Albay Nejat Polat: Yurtdışında firarda.
   

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!