banner2

Fethiye'de denizi lağım kokusu ardı! CHP'li belediyeye tepki

CHP'li Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin kanalizasyon giderini arıtmadan Fethiye Körfezi'ne akıttığı öne sürüldü. Duruma tepki gösteren AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, "Arıtma tesisinde yapılması gerekenler yaklaşık 9 yıldır ertelenmiş" dedi.

Gündem 06.07.2022, 22:21
Abone ol
Fethiye'de denizi lağım kokusu ardı! CHP'li belediyeye tepki

CHP'li Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin kanalizasyon giderini arıtmadan Fethiye Körfezi'ne akıttığı iddiası Türkiye'nein gözde tatil beldesinde tartışmalar yol açtı. AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, beraberindekilerle birlikte Foça Mahallesi’nde Murt Deresi'nin bir kısmında çalışma yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (MUSKİ) ekiplerinin bulunduğu alanda basın mensuplanına açıklamalarda bulundu.

"MUSKİ SINIFTA KALDI"

Öztürk, bir haftadır Fethiye'nin lağım kokusuyla boğuştuğunu, bütün çöp ve pisliklerin Fethiye Körfezi'ne aktığını iddia ederek, "Biz Fethiyeliler, bundan muzdaribiz. Birkaç gündür çözülmesini bekledik. Bayrama çok az zaman kaldı. Otellerin doluluk oranı arttığında nasıl çözüm bulacağız? Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (MUSKİ) sınıfta kaldı. 'Fethiye’ye karşı bir kasıt mı var?' diye düşünmeden edemiyorum. Bu sorunların çözümü bu kadar zor olmamalı. Arıtma tesisinde yapılması gerekenler yaklaşık 9 yıldır ertelenmiş. İlave iki havuz yapılacak. Çok büyük bir yatırım değil. Bunları beceremeyip bugüne kadar yapamazsanız, sezon ortasında nasıl yapacaksınız?" ifadelerini kullandı.

BELEDİYE İDDİALARA SESSİZ

Sadece bir noktadan değil ilçede birkaç farklı noktadan denize lağım sularının aktığını ileri süren Öztürk, "Teknelerin tur dönüşünde misafirlerin önünde bu olay yaşandı. Bu görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Bundan gerçekten üzüntü duyuyoruz" dedi. Diğer yandan konuya ilişkin Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!