Fazıl Say cumhurbaşkanı adaylarını açıkladı: Ekrem kesinlikle olmaz!

Nagehan Alçı ile konuşmaya devam ettiği için Ekrem İmamoğlu'na ateş püsküren ünlü piyanist Fazıl Say, CHP'ye "Sakın onu aday yapmayın" çağrısında bulundu. Say, cumhurbaşkanı adaylarını da sıralamayı unutmadı.

Gündem 09.08.2022, 19:38
Fazıl Say cumhurbaşkanı adaylarını açıkladı: Ekrem kesinlikle olmaz!

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say'ın Ekrem İmamoğlu öfkesi dinmek bilmiyor.

Mayıs ayında gazeteci Nagehan Alçı, İsmail Saymaz ve Ertuğrul Özkök'ün de içinde bulunduğu bir grupla Karadeniz turuna çıkan İmamoğlu, kendisini o zamana dek koşulsuz desteklemiş pek çok ismi küstürmüştü. İmamoğlu'na o dönem sert eleştirilerde bulunan müzisyen Fazıl Say, FETÖ kumpaslarına destek vermiş Nagehan Alçı'nın Karadeniz otobüsünde bulunmasına tepki göstermişti. 

Say son olarak İmamoğlu ile yaptığı röportajı HaberTürk'teki köşesinde yayınlayan Nagehan Alçı'nın Tweet mesajını paylaşarak tepkilerine devam etti. CHP'nin Ekrem İmamoğlu'nu kesinlikle cumhurbaşkanı adayı olarak göstermemesini isteyen ünlü müzisyen, gönlündeki adayları da bir bir saydı. 

ALAY MI EDİLİYOR BİZLERLE?

İmamoğlu'nun Nagehan Alçı ile olan diyaloğuna yine içerlemiş görünen Say, "Ya Nagehan ve eşinin mağdur ettiği Atatürkçüler, demokratlar, çağdaş insanlar ne olacak? Evleri basılanlar? Hasta yatağından alınanlar? Bu ülkeyi savunan bizler çok mu keyif aldık mahkemelerde filan sürünürken? Bu yüzden pişmanım, hayal kırıklığım büyük. Sadece ben değil. Çoğumuz" şeklinde yazdı. 

Mesajında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da işaretleyen Say, "CHP İmamoğlu'nu aday filan asla göstermemeli. Alay mı ediliyor bizlerle? Kimin üstüne yürümek bu? Onu avucunda taşıyan, koruyan, İstanbul'u kazanmasında en büyük desteği veren kitlelere de kurumlara da partilere de resmen saygısızlık bu" ifadelerini kullandı. Fazıl Say sonraki mesajlarında ise şu açıklamayı yaptı:

DIŞARIDAN BİR İSİM RAHATSIZ ETMEZ

"Benim için İstanbul’u asıl kazanan zaten Canan’dır. Asıl kahramanı odur. O yüzden bedel ödetilen, mahkemelerde süründürtülen de Canan oldu. Benim gittiğim ilk celsesinde Ekrem İmamoğlu yoktu bile. Çok tuhafıma gitmişti. Genco Erkal mahkemesinde de. Sonra? Nagehan... Hadi canım sen de."

"Muhalefet adayının dışarıdan bir isim olması hiçbirimizi rahatsız etmez. İlber Ortaylı hoca gibi erdemli birinin ya da Özgür Demirtaş gibi usta bir ekonomistin ya da Ersan Şen gibi usta bir hukukçunun... Biz sonuçta akıl arıyoruz artık. Kemal Kılıçdaroğlu da usta bir siyasi. Bence o da olur."

"Akıl arıyoruz. Erdem arıyoruz. Bu halkı, bu ülkeyi yüceltecek birini arıyoruz. Ve çok uzun zamandır bekliyoruz. Artık olmalı... 21. yüzyılda 'Alevi' tartışması beni çok kızdırıyor ve çok da üzüyor. Bu halkın hak ettiği seviye bu değil. Kemal Kılıçdaroğlu hakkında önyargıları yok edin." 

Fazıl Say
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!