banner2

Fay hattı ikiye böldü 140 haneli köy enkaza döndü

Türkiye'yi derinden sarsan çifte depremde Kahramanmaraş'ta fay hattının geçtiği 140 haneli Ördekdede Mahallesi enkaza döndü. Muhtar Azası Kemal Güven, "2-3 ev ancak ayakta kaldı, öbürlerinin hepsi harap. Köy diye bir şey kalmadı" dedi.

Gündem 21.02.2023, 08:13 21.02.2023, 10:33
Abone ol
Fay hattı ikiye böldü 140 haneli köy enkaza döndü

Asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından hayatını kaybedenlerin sayısı 41 bini aştı. Binlerce insan yaralanırken onlarca bina yerle bir olurken köylerde büyük hasar meydana geldi.

Depremin merkez üslerinden Pazarcık ilçesine bağlı Ördekdede Mahallesi, afetten en çok etkilenen yerlerin başında geliyor. 

FAY HATTI İKİYE BÖLDÜ

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesindeki Ördekdede Mahallesi'nde büyük yıkıma yol açtı. Kırsal mahalledeki tek katlı ve kerpiç evlerin tamamına yakını yıkıldı. Öte yandan köyden geçen ve araziyi ikiye bölen fay kırığı da havadan görüntülendi.

140 HANELİ KÖYDE SAĞLAM EV KALMADI

Ördekdede Mahalle Muhtar Azası Kemal Güven, 140 haneli köyde sağlam ev kalmadığını belirtti. Deprem anında Gaziantep'te olduğunu, daha sonra köye geldiğini ve yakınlarını enkazdan çıkardıklarını anlattı.

''34 KAYBIMIZ VAR''

Ördekdede'nin depremin merkez üssüne yakın bölgedeki en büyük köy olduğunu dile getiren Güven, şu ifadeleri kullandı;

"2-3 tane ev ancak ayakta kaldı, öbürlerinin hepsi harap. Köy diye bir şey kalmadı. 25 yaralımız var, onlar iyi çok şükür. 34 de kaybımız var." 

 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!