banner2

Fatih Portakal'dan CHP ve İYİ Parti'ye tepki: İyi kandırmışsınız bizi gerçekten

Yerel seçimlere kısa zaman kala eski ittifak ortakları arasındaki tartışmalar iyice kızıştı. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde ağır yenilgi yüzünden İYİ Parti ve CHP'li yöneticiler birbirini suçlarken CHP yandaşı sunucu Fatih Portakal, yaşanan kavgalara "İyi kandırmışsınız bizi gerçekten" sözleriyle tepki gösterdi.

Gündem 18.09.2023, 21:26 19.09.2023, 00:52
Abone ol
Fatih Portakal'dan CHP ve İYİ Parti'ye tepki: İyi kandırmışsınız bizi gerçekten

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhur İttifakı karşısında 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde ağır bir yenilgi alan muhalefette ittifak tartışmaları sürerken CHP yandaşı sunucu Fatih Portakal, CHP ile İYİ Parti arasında devam eden seçim tartışmalarına sert tepki gösterdi. 

Eski ortaklar arasındaki seçim tartışmalarına dahil olan İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz'ın geride kalan gün yaptığı açıklamada "Kemal Kılıçdaroğlu ve etrafındaki çıkar grupları yüzünden kaybettik." şeklindeki açıklama CHP'yi bir hayli kızdırdı. Canan Kaftancıoğlu, Yılmaz'ı hedef alarak, "Kılıçdaroğlu’nun etrafındaki kişilerden biri olarak; ‘hangi çıkar grubunun’ parçası olduğumu açıklamanızı istemek de bireysel hakkım diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

CHP YANDAŞI FATİH PORTAKAL'DAN İTTİFAK TEPKİSİ

İkili arasındaki tartışmanın haberini Sözcü TV'de aktaran CHP yandaşı sunucu Fatih Portakal, CHP ile İYİ Parti arasında yaşanan 'yerel seçim' kavgalarına tepki gösterdi.

Mayıs ayındaki seçimleri örnek gösteren Portakal, "İyi kandırmışsınız bizi gerçekten. Siyasette bir şeyler değişiyor sandık, hepsi yalan" diye konuştu. Portakal, muhalefetin seçimleri kazanmak için senaryo uyguladığını da ifade etti.

Portakal tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

"Görüyorsunuz... Yazık, iyi kandırmışsınız bizi gerçekten. Değişime o kadar inanmışız ki, o kadar değişimin peşinden gitmişiz ki, yapılan kalp işaretleri ev ziyaretleri... O fotoğraflar beni o kadar mutlu etti ki herhalde dedim siyasette bir şey değişiyor. Hepsi yalan ya istisnasız hepsi yalan. Kazanmak için uygulanan bir senaryo."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!