banner2

Fatih Erbakan, Saadet'i yerden yere vurdu: 'LGBT'yi savundular'

Fatih Erbakan, Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu'nu çok sert sözlerle eleştirdi. Erbakan, "LGBT'yi savunan, çocuklarımıza Kur'an öğretimine karşı çıkan, Ayasofya ile ilgili söylemleri ortada olan, yerel özerkliğe yeşil ışık yakan bir CHP zihniyetini iktidara taşımak için çalıştılar" ifadelerini kullandı.

Gündem 09.06.2023, 10:06 09.06.2023, 11:11
Abone ol
Fatih Erbakan, Saadet'i yerden yere vurdu: 'LGBT'yi savundular'

Milli Görüş'ün temsilcisi Refah Partisi Lideri Fatih Erbakan, CHP ile işbirliği yapan Saadet Partisi'ni çok sert eleştirdi. LGBT ile aynı safta yer alan "Saadet Partisi şu an sıfırı tüketmiş durumdadır" ifadelerini kullandı.

"LGBT'Yİ SAVUNDULAR"

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Saadet Partisi artık tabela partisine dönüşmüştür. Milletimiz kimin Erbakan Hoca'nın çizgisinde olduğunu, kimin ihanet içinde olduğunu çok iyi görüyor. Seçime kendi amblemleriyle girseler, belki yüzde 0,5 bile alamayacak pozisyona geldiler. LGBT'yi savunan, çocuklarımıza Kur'an öğretimine karşı çıkan, Ayasofya ile ilgili söylemleri ortada olan, yerel özerkliğe yeşil ışık yakan bir CHP zihniyetini iktidara taşımak için çalıştılar. Saadet Partisi şu an sıfırı tüketmiş durumdadır" dedi.

DİKTATÖR KEMAL VURGUSU

Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa çağrılarına kulağını tıkamasına değinen Erbakan, "Cumhurbaşkanımıza yıllardır 'Neden bırakmıyorsun?' diyenler şimdi kendi koltuklarını bırakmıyor. Ülkeye özgürlükçü ve demokrat bir düzen getireceğini vadeden Kılıçdaroğlu, parti içi demokrasiye bile olanak vermiyor. Muhaliflerine fırsat vermiyor, aksine gücünü artırmak istiyor. Tüm Türkiye'ye demokrasi getireceğini söyleyen anlayış, işte bu anlayış" ifadelerini kullandı.

"AİLENİN KORUNMASI BEKA MESELESİDİR"

Erbakan, "Sağlıklı bir aile yoksa psikolojik ve manevi anlamda sağlıklı nesil yetişmesi mümkün değildir. Ailenin korunması bizim için beka meselesidir. Biz hem kadını koruyalım hem erkeği koruyalım hem de çocuğu koruyalım diyoruz" diye konuştu.

6284 KONUSUNDA AÇIKLAMA

Açıklamalarına devam eden Erbakan, 6284 konusunda bizim 2 itirazımız vardı. Bir tanesi suçun ispat edilmesi. Diğer konu da suçun belirliliği ilkesine aykırı durum. Psikolojik şiddet diyorsunuz, ekonomik şiddet diyorsunuz. Suç unsurlarının ayrıntılı bir şekilde tanımlanması ve daha adil bir seviyeye getirilmesi gerekir. Bizim taleplerimiz bunlardır. 30 milyon kadının oy kullandığı bir ülkede kadına şiddeti savunmamız söz konusu olabilir mi? Bunu maalesef Millet İttifakı ve bazı muhalif yayın organları bilinçli olarak çarpıttılar ve algı operasyonu yaptılar. Hem bizi hem de Cumhur İttifakı'nı yıpratmaya çalıştılar" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!