banner2

Fatih Dönmez'den son dakika müjdesi! Elektrik faturası ertelendi

Son dakika: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Isparta'da elektrik faturalarının tahsilatının 1 ay süreyle erteleneceğini açıkladı.

Gündem 08.02.2022, 15:51 08.02.2022, 16:58
Abone ol

Enerji Ve Tabii Kaynakları Bakanı Fatih Dönmez Isparta'da yaşanan olaylar ile ilgili kritik açıklamalrda bulundu.

AFAD'DAN SORUMLU BAKAN YARDIMCIMIZ OLAY YERİNE İNTİKAL ETTİ

Hummalı bir çalışma yürütüldü. Olay gerçekleştiği esnada ben de Sayın Cumhurbaşkanımıza eşlik etmek suretiyle Ukrayna’da seyahatteydik. Bakü’de gerçekleştirilen Güney Gaz Koridoru toplantısına katıldık. Döner dönmez ilgili arkadaşlardan bilgi aldık. Sağolsun AFAD’dan sorumlu Bakan yardımcımız olay yerine intikal etti.

ISPARTA İL MERKEZ VE İLÇE MERKEZLERİNDE TÜM ŞEBEKELER ENERJİLENDİRİLDİ

Şehrimizde 113 binlik bir vatandaşa elektrik sağlayamama durumu söz konusuydu. İlçe ve köylerden başlama suretiyle enerjilendirildi. Isparta il merkez ve ilçe merkezlerimizdeki tüm şebekelerimiz enerjilendirdiğimiz söylemiştik. Oradaki personelimizi kırsal alanlara yönlendirdik. Sadece 7 köyümüzde bir intika söz konusu orada da yoğun bir şekilde çalışmalarımız sürüyor.

653 FİİLEN ÇALIŞAN TEKNİK PERSONLE VAR

Akdeniz EDAŞ çalışmalarına destek olmakla birlikte diğer illerimizden burada bakım onarım ekibi araç ve gereçlerini intikal ettirdik. Şuan 653 fiilen çalışan teknik personelimiz var. AFAD, özel idaremiz ve ilgili kuruşlarımızla birlikte sahamızda mücadeleyi sürdüren personel sayımız binin üzerinde. 273 iş makinamız var. Şebeke ağımızın büyüklüğü 10 bin 800 kilometredir. Isparta ilinde ortalama hasar sayısı bin 100’dür.

FATURALAR 1 AY ERTELENDİ

10 yıllık olağan arıza sadece 1 günde oluştu. Ama ekiplerimiz sağolsun büyük bir fedakarlıkla canını dişine katarak mücadelelerini sürdürdüler. Hep birlikte sahadaydık nasıl fedakar çalıştığını Isparta halkımız şahittir.

Vatandaşlarımızın ödemek durumunda kaldığı faturaların ödemesini bir ay erteliyoruz

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!