Yandex Metrica

Fahrettin Altun: Devletimiz dimdik ayaktadır

Fahrettin Altun: Devletimiz dimdik ayaktadır

Fahrettin Altun sosyal medyada dolanan 'helpturkey' hashtag'ine karşın 'yurtdışından ve tek merkezden organize edilen sözde yardım kampanyası ideolojik saiklerle, devletimizi aciz göstermek, devlet-millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır' yorumunda bulundu.

Gündem

23.01.2024, 21:57

İletişim Başkanı Fahrettin Altun sosyal medya platformu Twitter üzerinden ülkemizde çıkan orman yangınlarıyla ilgili bir yazı paylaştı. 129 bölgede çıkan yangından 122'sinin kontrol altına alındığını ifade eden Altun, 'Türkiyemiz Güçlüdür' yorumunda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un açıklamaları şu şekilde: 

Ülkemizi etkisi altına alan orman yangınlarıyla devletimizin tüm imkanları seferber edilerek mücadelemiz devam etmektedir. 
35 ilimizde 129 yangının 122'si kontrol altına alınmıştır. 
Türkiyemiz güçlüdür!

İyi niyetli her yardım ve katkı milli birlikteliğimizin gereğidir. Ancak bu akşam itibariyle yurtdışından ve tek merkezden organize edilen sözde yardım kampanyası ideolojik saiklerle, devletimizi aciz göstermek, devlet-millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır.

Türkiyemiz güçlüdür.
Devletimiz dimdik ayaktadır.
Cumhurbaşkanımızın dediği gibi yitirdiğimiz canlar dışında bütün kayıplarımızı telafi edecek, içimizi yakan bu ateşi söndüreceğiz.

Şu anda sosyal iletişim platformlarında, anlık mesajlaşma gruplarında, forumlarda yayılan bilgilerin büyük çoğunluğu yalan haberdir. Bugün böyle bir doğal afet durumunda dahi bu türden yalanları yayanların tuzağına düşmeyelim. Lütfen resmi mercilerin açıklamalarına itimat edelim.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading