banner2

Fahrettin Altun'dan The Economist'in kapağına tepki: Küstah bir propaganda

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, The Economist dergisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan kapağına tepki gösterirken ''Küstah propagandayla kendilerince Türk demokrasisinin sonunu ilan ediyorlar. Okuyuculara bunun dezenformasyona dayalı sahte bir gazetecilik olduğunu hatırlatmalıyız." ifadelerini kullandı.

Gündem 19.01.2023, 23:30 20.01.2023, 01:49
Abone ol
Fahrettin Altun'dan The Economist'in kapağına tepki: Küstah bir propaganda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, seçim tarihi için 14 Mayıs'ı işaret etmesinin ardından gözler seçim takvimine çevrilirken İngiltere merkezli The Economist dergisi, algı operasyonuna başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan The Economist dergisi, Türkiye'nin 'felaketin eşiğinde' olduğunu iddia etti. Muhalefete de çağrıda bulunan İngiliz dergisi, tek aday üzerinde uzlaşılması gerektiğini yazdı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İngiltere merkezli The Economist dergisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili kapağına sosyal medya hesabından sert tepki gösterdi.

''KÜSTAH PROPAGANDA''

Resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Fahrettin Altun, şu ifadeleri kullandı; ''Yine başladılar! The Economist, entelektüel açıdan tembel, sıkıcı ve kasıtlı bir cehalete dayalı Türkiye tasvirini yeniden piyasaya sürdü. Klişe sözler, mezenformasyon ve küstah bir propagandayla kendilerince Türk demokrasisinin sonunu ilan ediyorlar. Ölçüyü aşan manşetler ve provokatif görsellerle oluşturdukları pazarlama teknikleri sözde dergilerini satmalarına yardımcı olabilir. Ancak okuyuculara bunun ucuz propaganda ve dezenformasyona dayalı sahte bir gazetecilik olduğunu hatırlatmalıyız.

''SİZİ KİM CİDDİYE ALSIN?''

Türk halkı demokrasiye, eşitliğe ve özgürlüğe olan bağlılığını defalarca göstermiştir. Siyasi sistemimiz, halkımızın demokrasimizi korumak için kanını akıttığı 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişimi de dahil olmak üzere pek çok musibeti atlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlarımızı darbecilere karşı direnmeye çağırdığında milletimizin bu çağrıya cevabı asırlık bir ders niteliğindeydi. Economist'teki sözde gazeteciler ve editörler, belli ki halkımızın demokrasimiz için verdiği mücadele hakkında düzgün bir gazetecilik yapma zahmetine asla girmemişler. Bu, büyük ölçüde, girdiği her seçimi kazanmış ve demokratik yollarla seçilmiş Cumhurbaşkanımıza karşı açıklanması güç ve sonu gelmeyen nefretlerinden kaynaklanıyor. Türk halkının Erdoğan'a nasıl ve neden güvendiğini araştırma zahmetine katlanamıyorsanız, sizi kim ciddiye alsın?!

''ÇOK CANLI BİR DEMOKRASİMİZ VAR''

Ülkemiz, hararetli tartışmaların gerçekleştiği bir seçim dönemine doğru gidiyor. Ülkemiz gerçek anlamda demokratik siyasete sahiptir. Muhalefet aylardır stratejisini belirlemek için çabalıyor. Çok canlı bir demokrasimiz var ve halkımız siyasi sistemini çok güçlü bir şekilde sahipleniyor. The Economist'in Türkiye'de gerçekte neler olup bittiği hakkında haber yapma zahmetine asla girmeyeceğinden eminim. Sadece okudukları haberlerden şüphe duymayan okuyucuları, derginin hazin durumu hakkında uyarmak istiyorum!”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!