banner2

EYT'de gizli kalmış 10 gün detayı ortaya çıktı! Bunu yapana devlet büyük destek verecek

Milyonlarca kişinin merakla beklediği EYT hakkında flaş bir gelişme yaşandı. EYT düzenlemesine dair taslak metin Meclis'e sunuldu. O madde ise dikkat çekti. İşte merak edilen o madde...

Gündem 30.01.2023, 14:22 30.01.2023, 14:23
Abone ol
EYT'de gizli kalmış 10 gün detayı ortaya çıktı! Bunu yapana devlet büyük destek verecek

Milyonlarca kişinin merakla beklediği EYT hakkında flaş bir gelişme yaşandı. EYT düzenlemesine ilişkin taslak metin Meclis'te yer aldı.  EYT düzenlemesine dair taslak metinde, emekli olup da aynı iş yerinde çalışmak isteyenlerle ile emekli olup başka işte çalışmak isteyenlere yönelik çok önemli bir madde mevcut.

SÜREYİ GEÇİRENLERE ÜZÜCÜ HABER

EYT düzenlemesine dair Meclise'e sunulan taslak metinde, EYT kapsamında emekli olanların 10 gün içinde aynı iş yerinde çalışmaya başlamaları halinde yüzde 5 oranında sosyal güvenlik destek primi indirimi hakkından yararlanması onaylandı. Bu süreyi geçirip aynı iş yerinde çalışmaya devam edenlere indirim uygulanmayacak.

BAŞKA İŞ YERİNE GEÇME DURUMUNDA İNDİRİM YOK

Ayrıca, emekli olup aynı iş yerinde çalışmaya başlayanlardan başka iş yerine geçenler de bu indirimden ikinci kez yararlanamayacak. Yani 10 günlük süre içinde aynı iş yerinde çalışan başka iş yerine geçme gibi bir durum oluşursa indirim olmayacak.

DENEYİMLİ ELEMAN KAYBEDİLMEMEK İSTENİYOR

Bu düzenlemeyle işverenlerin deneyimli elemanlarını EYT sebebiyle kaybetmesine engel olmak için yapıldığı belirtiliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!