Yandex Metrica

Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur tutuklandı mı? Türkiye'ye iade edilecek mi?

Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur tutuklandı mı? Türkiye'ye iade edilecek mi?

Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur tutuklandı mı? Türkiye'ye iade edilecek mi? 1 Mart'ta İstanbul'da ehliyetsiz kullandığı lüks araçlar Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan 17 yaşındaki Timur Cihantimur annesi yazar Eylem Tok tarafından yurt dışına kaçırılmıştı. Aci ailesi ise suçluların adalet önüne çıkartılacağı günü sabırsızlıkla bekliyordu. Adalet Bakanlığı'nın yakalama kararı üzerine Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur'un ABD'de yakalandığı ve tutuklandığı öğrenildi. Eylem Tok ve oğlunun Türkiye'ye iade edilip edilmeyeceği konusu ise ilerleyen günlerde netlik kazanacak.

Gündem

15.06.2024, 10:49

İstanbul'da 1 Mart'ta meydana gelen ölümlü trafik kazası ülke gündemine oturdu. Kaza yapan aracın direksiyonunda ehliyetsiz oturan 17 yaşındaki Cihan Cihantimur'un ünlü yazar Eylem Tok ve ünlü cerrah Bülent Cihantimur'un çocukları olduğu öğrenildi. Anne Eylem Tok kazanın ardından oğlunu ilk olarak Mısır'a kaçırmış ardından da ABD'ye kaçmışlardı. İkilinin yakalanması için Adalet Bakanlığı çalışmalara başlamış ve gerekli başvuruları ABD'ye iletmişti. Son gelen bilgilere göre Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan 17 yaşındaki Timur Cihantimur ve annesi Eylem Tok ABD'de yakalandı.

Anadolu Otoyolu'nda can pazarı: İki yolcu otobüsü çarpıştı! Çok sayıda kişi yaralandı Anadolu Otoyolu'nda can pazarı: İki yolcu otobüsü çarpıştı! Çok sayıda... Haberi Görüntüle

EYLEM TOK VE OĞLU TİMUR CİHANTİMUR ABD'DE YAKALANDI

Adalet Bakanı Tunç Türkiye'nin konuştuğu olayla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Tunç açıklamasında "Ülkemize iade talebimiz kapsamında ABD'de yakalanarak gözaltına alınan şüpheli Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur, Boston’da çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmıştır. Tutukluluğun gözden geçirileceği duruşma, 18 Haziran’da yapılacaktır. Bu duruşma sonrası başlayacak iade yargılaması sürecini yakından takip edecek, şüphelilerin ABD’den ülkemize iadeleri için gerekli girişimlerimizi sürdüreceğiz." dedi. 

Bir suç örgütü daha çökertildi: 'KUYU-7' operasyonları ile 33 kişi yakalandı Bir suç örgütü daha çökertildi: 'KUYU-7' operasyonları ile 33 kişi... Haberi Görüntüle

EYLEM TOK VE  TİMUR CİHANTİMUR TÜRKİYE'YE İADE EDİLECEK Mİ?

Yakalanan anne ve oğlunun Türkiye'ye iade konusu ABD mahkemeleri tarafından görüşülecek. Adalet Bakanlığı da yargılamayı yakından takip edecek. 17 yaşındaki Timur Cihantimur'un ABD vatandaşı olduğu da biliniyor. 

Selçuk Bayraktar'dan Hicri Yılbaşı paylaşımı: Dikkat çeken Filistin mesajı Selçuk Bayraktar'dan Hicri Yılbaşı paylaşımı: Dikkat çeken Filistin mesajı Haberi Görüntüle

MURAT ACİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Eyüpsultan'da 1 Mart'ta seyir halindeki 3 ATV aracından biri arızalanmış, yol kenarına çekilen arızalı araç tamir edilmeye çalışılırken tomobil 3 ATV'ye çarpmış, yaralanan 5 kişiden Oğuz Murat Aci hayatını kaybetmişti. Kazaya neden olan 17 yaşındaki sürücü Timur Cihantimur annesi Eylem Tok tarafından yurt dışına kaçırılmıştı. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Mehmet KARAKOCA

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading