Yandex Metrica

Sitede Ara

Eylem Tok ve katil oğlu için hesap vakti! Timur Cihantimur’un cezaevi fotoğrafı ortaya çıktı

Eylem Tok ve katil oğlu için hesap vakti! Timur Cihantimur’un cezaevi fotoğrafı ortaya çıktı

ABD'nin Boston kentinde görülen duruşmada, Eyüpsultan'daki kazanın şüphelilerinden anne Eylem Tok'un tutukluluğunun devamına karar verildi. Eylem Tok'un duruşması 27 Haziran'a ertelenirken, oğlu Timur Cihantimur bugün hakim karşısına çıkacak. Duruşmanın Türkiye saatiyle 22.30'da başlaması bekleniyor.Ayrıca Timur Cihantimur’un kaldığı yerde hırpalandığı, temizlik görevi verildiği, bu sebeplerle de başka bir yere nakil isteği de kabul edilmedi. Öte yandan Timur Cihantimur’un kaldığı ıslah evindeki dosyasındaki fotoğraf ortaya çıktı.   

Gündem

20.06.2024, 17:52

İstanbul Kemerburgaz'da 1 Mart'taki korkunç kazada Oğuz Murat Aci'nin ölümüne sebep olduktan sonra 17 yaşındaki oğlu Timur Cihantimur'la birlikte yurt dışına firar eden anne Eylem Tok ABD'de yakalandı. Mahkemeye çıkarılan Eylem Tok ve oğlu tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Kayseri'deki provokasyonlarda kaç hesap tespit edildi kaç kişi tutuklandı? Bakan Yerlikaya açıkladı Kayseri'deki provokasyonlarda kaç hesap tespit edildi kaç kişi tutuklandı? Bakan... Haberi Görüntüle

ÖZEL OKUL DETAYI

Ölümlü kaza sonrası ABD'ye kaçan Eylem Tok ve oğlu, tutuklandıklarında Boston'da yıllık ücreti 46 bin dolar olan özel bir okulu ziyaret etmeye hazırlanıyordu. Tutuklandıklarında Eylem Tok'un üzerinde bulunan 5 bin dolarlık nakit para da polis tutanaklarına geçti.

Kazada hayatını kaybeden Murati Aci...

Annesini vahşice öldüren katil evlattan akılalmaz savunma: 4 tüp kanını akıtacağım Annesini vahşice öldüren katil evlattan akılalmaz savunma: 4 tüp kanını... Haberi Görüntüle

ABD SONRASI KÜBA'YA KAÇACAKLARDI

Ayrıca mahkeme belgelerinde; Türk yetkililerin Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur'un ABD sonrası Küba'ya gitmek için sahte pasaport almaya çalıştığını düşündüğü bilgisi de yer aldı. ABD'li yetkililer, anne ve oğlunun kaçma riski olduğuna kanaat getirdi. ABD'li yetkililer, Eylem Tok ve oğlunun 18 Haziran'daki duruşmaya kadar tutukluluklarının devamına karar verdi. 

Son dakika.. AFAD duyurdu: Van'da korkutan deprem! Son dakika.. AFAD duyurdu: Van'da korkutan deprem! Haberi Görüntüle

TİMUR CİHANTİMUR'UN DOSYADAKİ FOTOĞRAFI ORTAYA ÇIKTI

18 Haziran'da görülen duruşmada Eylem Tok, saçları kesilmiş ve boyanmış, üstünde turuncu bir mahkum kıyafeti ile katıldı. Eylem Tok, “Bir katilin annesi olmak nasıl bir duygu?” diyen izleyiciye ‘Allahu Ekber’ diye cevap verdi. Öte yandan Timur Cihantimur’un Connecticut eyaletinde reşit olmayan çocukların tutulduğu İslah evindeki dosyasında yazan bilgilere göre’ Cihantimur 14 Haziran 2024 getirildiği belirtiliyor. Yargılanması devam ettiği için hüküm kısmı boş bırakılmış durumda. Dosyada yaşının 16 olarak belirtilmesi nedeni 28 Haziran’da 17’sinde gün alacak olması. Yani bir hafta sonra Timur Cihantimur’un doğum günü. Yine dosyadaki bilgiye göre “Federal Suç” ibaresi yer alıyor.

Son dakika: Muğla'da yürekleri ağza getiren deprem! AFAD detayları paylaştı Son dakika: Muğla'da yürekleri ağza getiren deprem! AFAD detayları paylaştı Haberi Görüntüle

HESAP GÜNÜ

ABD'nin Boston kentinde görülen duruşmada, Eyüpsultan'daki kazanın şüphelilerinden anne Eylem Tok'un tutukluluğunun devamına karar verildi. Eylem Tok'un duruşması 27 Haziran'a ertelenirken, oğlu Timur Cihantimur bugün hakim karşısına çıkacak. Duruşmanın Türkiye saatiyle 22.30'da başlaması bekleniyor. Ayrıca Timur Cihantimur’un kaldığı yerde hırpalandığı, temizlik görevi verildiği, bu sebeplerle de başka bir yere nakil isteği de kabul edilmedi.

Mahkeme önünde toplanan bir grup Türk vatandaşı ise kazada hayatını kaybeden Oğuz Murat Aci’nin ailesine destek vermek amacıyla "Justice for Murat" (Murat için adalet) yazılı dövizler açtı.

Bursa'da makilik alanda çıkan yangın üniversiteye sıçradı: Öğrenci yurtları tahliye edildi Bursa'da makilik alanda çıkan yangın üniversiteye sıçradı: Öğrenci yurtları tahliye... Haberi Görüntüle

EYLEM TOK'UN AVUKATI: İADESİ MÜMKÜN DEĞİL

Öte yandan Eylem Tok'un avukatı Brendan Kelley de iade süreciyle ilgili konuştu. Eylem Tok'un serbest bırakılması gerektiğini savunan Kelley, Türk kanunlarında ebeveynlerin çocuklarını korumak için yaptıklarının suç sayılamayacağını, bu yüzden de ABD ile Türkiye arasında iadenin mümkün olmadığını iddia etti.

 

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading