banner2

Evlat nöbetindeki anneden oğluna teslim ol çağrısı

Terör örgütü PKK tarafından çocukları zorla ellerinden alınarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır il binası önündeki evlat nöbeti 695’inci gününde de devam ediyor. Ailelerden anne Güzide Demir oğluna çağrıda bulunarak, ‘2 yıldır peşindeyim oğlum gel ölmeden seni bir kez göreyim’ dedi.

Gündem 26.07.2021, 19:49 26.07.2021, 20:15
Abone ol
Evlat nöbetindeki anneden oğluna teslim ol çağrısı

Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırılan ailelerin HDP Diyarbakır il binası önündeki evlat nöbeti 695'inci gününde de aynı kararlılıkla devam ediyor.

Ailelerden Güzide Demir, 16 yaşındaki oğlu Aziz'in HDP tarafından 4 yıl önce zorla dağa kaçırıldığını, 2 yıldır nöbette olduğunu ve bayramı oğlu olmadan geçirdiğinden dolayı üzüntülü olduğunu söyledi.

‘GEL GÜVENLİK GÜÇLERİNE TESLİM OL OĞLUM’

Oğlunu ölmeden son kez görmek istediğini ifade eden anne Demir, ‘2 yıldır buradayız. Oğlumdan her hangi haber alamıyorum. Bu üzüntü ve kederde bayram geldi geçti çok üzüldüm oğlumun olmayışından kaynaklı olarak. 12 bayram oldu, ben çocuğumu göremiyorum. Oğlum Aziz sen neredeysen gel senin yüzünden ölü gibiyim. Ben çok hastayım gel eve neredeysen gel güvenlik güçlerine teslim ol oğlum. Bak oğlum 2 yıldır senin peşinden geziyorum. Ama senden bir haber alamıyorum. Ben ölmeden gel seni bir kez göreyim. Gel güvenlik güçlerine teslim ol’ diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!