Yandex Metrica

Evi ve tapusu olan vatandaşlar dikkat! 31 Mayıs'a kadar bunu yapmayan yandı! Ödemeyenler faiz ve ceza ile karşı karşıya kalacak!

Evi ve tapusu olan vatandaşlar dikkat! 31 Mayıs'a kadar bunu yapmayan yandı! Ödemeyenler faiz ve ceza ile karşı karşıya kalacak!

Ankara'da ikamet eden, evi veya tapusu olan vatandaşlar için önemli bir uyarı yapıldı. Emlak ve çevre temizlik vergisi ödemelerinin söylenen süre içinde yapılması gerektiği açıklandı. 31 Mayıs tarihine kadar ödemelerini yapmayan vatandaşlar, faiz ve ceza gibi ek yüklerle karşılaşabilir.

Gündem

23.01.2024, 20:50

Emlak ve çevre temizlik vergileri, Türkiye'de belediyeler tarafından verilen hizmetlerin finansmanına katkı sağlamak amacıyla belediyeler tarafından mülk sahiplerinden alınıyor. Bu vergiler, belediyelerin hizmet ihtiyaçlarını, altyapı ve temizlik ihtiyaçlarını karşılaması önem taşıyor.

NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Biden ayaküstü sohbet etti NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Biden ayaküstü... Haberi Görüntüle

MÜLK SAHİPLERİNDEN ALINIYOR 

Emlak Vergisi: Emlak vergisi, Türkiye'de bulunan bina, arsa ve gayrimenkullerin mülk sahiplerinden alınan bir vergidir. Emlak vergisi, taşınmazın değerine göre hesaplanmakta ve malikin ikametgahına göre mülkün bağlı olduğu belediyeye ödenmektedir. Emlak vergisi oranları binalar, arazi ve emlak için değişir. Vergi oranı taşınmazın cinsine ve kullanım amacına göre belirlenir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Van'daki Kürtçe festivaline önemli mesaj Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Van'daki Kürtçe festivaline önemli mesaj Haberi Görüntüle

GERİ DÖNÜŞÜM HİZMETLERİNE KATKI SAĞLIYOR

Çevre Temizlik Vergisi: Belediyenin çevre temizliği, atık toplama ve geri dönüşüm hizmetlerinin finansmanına katkı sağlayan bir vergidir. Çevre temizlik vergisi ev sahiplerinden ve iş yeri sahiplerinden alınmakta ve genellikle su faturasına eklenerek tahsil edilmektedir. Vergi tutarı, kullanım alanı ve su tüketimine göre hesaplanmaktadır.

MİT'ten Suriye'deki provokasyonlarla ilgili açıklama: Eylemde bulunanlar yakalandı! MİT'ten Suriye'deki provokasyonlarla ilgili açıklama: Eylemde bulunanlar yakalandı! Haberi Görüntüle

VERGİLER İKİ TAKSİT ŞEKLİNDE ALINIR 

Gayrimenkul ve tapu sahibi Ankaralılar için emlak ve çevre temizlik vergileri genellikle yılda iki taksitte ödenir ve ödeme vadeleri belediyeler tarafından belirlenir. Ödemelerin zamanında yapılması, vergi mükelleflerinin faiz yükünden kurtulmasına yardımcı olduğu gibi, belediye hizmetlerinin kalitesinin artırılmasına da katkı sağlamaktadır. Ankara'da ikamet edenler için emlak ve çevre temizlik vergisi ilk taksit ödemelerine ilişkin belediye yetkilileri tarafından yapılan duyuruya göre son ödeme tarihi 31 Mayıs 2023. Ödemelerin bu tarihe kadar yapılması gerekiyor. Gayrimenkul ve tapu sahibi Ankaralılar dikkat! 31 Mayıs'a kadar ödemeniz gerekiyor! Ödemeyenler faiz ve ceza ile karşı karşıya kalacak.

Çiftlik Bank'ın kurucusu Tosuncuk'tan mahkemede sürpriz istek: Duyanın ağzı açık kaldı Çiftlik Bank'ın kurucusu Tosuncuk'tan mahkemede sürpriz istek: Duyanın ağzı açık... Haberi Görüntüle

31  MAYIS'A KADAR ÖDEMELİSİNİZ

Ankara'da ikamet eden mükelleflerin emlak ve çevre temizlik vergisi ödemelerini belirtilen süre içerisinde yapmaları önem arz etmektedir. Özellikle vergi ödemelerini geciktiren mükellefler faiz oranlarıyla karşı karşıya kalabilmektedir. Ödeme yapmak için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz:

Ödemelerinizi belediyenin internet sitesindeki online vezne hizmetinden yapabilirsiniz. Bankaların internet şubelerinden veya mobil uygulamalarından ödeme yapabilirsiniz. Ödeme işlemlerinizi ATM'lerden yapabilirsiniz. Banka şubelerine giderek kasalardan ödeme yapabilirsiniz.

Sigaraya önce zam sonra indirim! Fiyat listesi yayınladı: İşte yeni sigara fiyatları Sigaraya önce zam sonra indirim! Fiyat listesi yayınladı: İşte yeni... Haberi Görüntüle

FAİZ YÜKÜNDEN KURTULABİLİRSİNİZ 

Zamanında yapılan ödemelerin faiz yükünden kurtulmanıza yardımcı olduğunu ve belediye hizmetlerinin kalitesini artırmaya katkıda bulunduğunu unutmayın. Vadesi geçen borçlarınız için 7440 Sayılı Kanun kapsamında ödemelerinizi yeniden yapılandırma fırsatından faydalanabilir, faiz yükünden kurtulabilirsiniz. Bu nedenle emlak ve çevre temizlik vergisi ödemelerinizi 31 Mayıs 2023 tarihine kadar tamamlamanız önem arz etmektedir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading