banner2

'Evet, amcam FETÖ lideridir'

MİT tarafından yurtdışında yakalanıp Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen, etkin pişmanlık istedi, "Amcam Fetullah Gülen terör örgütü lideridir" dedi.

Gündem 05.06.2021, 19:06 05.06.2021, 19:26
Abone ol
'Evet, amcam FETÖ lideridir'

FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonuyla yurt dışında yakalanarak Türkiye'ye getirilmişti. Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusunun tamamlanmasının ardından Ankara Adliyesi'ne sevk edilen Gülen, savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince dün tutuklanmıştı. 'Yeğen' Gülen, sorgusunda onlarca mahrem imamın bilgilerini verirken, amcası Fetullah Gülen'in terör örgütü lideri olduğunu kabul etti. Etkin pişmanlıktan yararlanmak istediğini belirten Gülen, "İçindeyken fark edemedim ama anlıyorum ki amcam terör örgütünün lideridir. Mahrem imamlık yaptım, Bylock kullandım" dedi.

GÜLEN AİLESİNİN DE İMAMI VARMIŞ
Selahaddin Gülen, örgütle ilgili onlarca mahrem imamın ismini, örgütteki görevini ve eylemlerini tüm ayrıntılarıyla anlattı. Örgüt mahrem yapılanmasının şemasını çizdiren Selahaddin Gülen, örgütün aile toplantılarına katıldığını, Gülen ailesinden sorumlu imam N.Y.'nin aile kampları organize ettiğini bu toplantılarda örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in sözlerinin aktarılarak sohbet yapıldığını anlattı. Selahaddin Gülen, bu toplantıların örgüte eleman kazandırmak için düzenlendiğini söyledi.

ENES KANTER PENSİLVANYA'DAYDI
2014 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra Amerika'ya amcası Fetullah Gülen'i ziyarete gittiğini anlatan Gülen, “Burada yaklaşık 1 ay kadar kaldım. Bu dönemde hatırladığım Selam-2 filmi için amcam Fetullah Gülen'in yanına filmin yapımcısı ve yönetmeni H.Ö. ve H.A. gelmişti. Film hakkında amcam Fetullah Gülen'e nasıl olduğunu sormuşlardı. Amcam da filmin güzel olduğunu ve hayırlı olmasını söyledi. Aynı gün Enes Kanter de oradaydı. Benim amcam ile özel bir görüşmem olmadı. Genellikle cuma ve pazar günleri Bamteli programı için sohbet yapardı. Ben bir ay kadar kaldıktan sonra Türkiye'ye geldim" dedi.

ŞÜKÜR, DUMANLI, BİLİCİ, YIKAR...
2015 yılı Kasım ayında Amerika'ya gittiğini 'green kart' alıp Amerikan vatandaşlığı almak istediğini söyleyen Gülen', “Bu süreçte amcam Fetullah Gülen'in yanına ara sıra gidip geliyordum. Bu dönemde bir gittiğimde Hakan Şükür, Ekrem Dumanlı, Abdulhamit Bilici, Metin Yıkar, Ahmet Kirmiç isimli şahısları amcam Fetullah Gülen'in yanında görmüştüm" şeklinde bilgi verdi.  

15 TEMMUZ SONRASI YANINA KİMSE ALINMADI
2016 Temmuz ayında darbe girişimi sonrasında Pensilvanya'da örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in yanına kimsenin alınmadığını anlatan Selahaddin Gülen'in şunları söylediği kaydedildi:

"Amcamın yanına dışarıdan hiçbir ziyaretçi alınmadı. Bu dönemde sadece mollalar, istişare heyeti ve Alp Aslandoğan vardı. 2016 Eylül ayına kadar kimse giremedi. Daha sonra gittiğimizde 15 Temmuz ile alakalı olarak verilen kararlar olarak şunu söylediler: 'Adil Öksüz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile anlaşmıştır. Bize tuzak kurulmuştur. Bu darbe girişimiyle alakamız yoktur.' Bu bilginin cemaatin tabanına kadar bu şekilde lanse edilmesi istenildi."

KAMPTA ÜST DÜZEY GÜVENLİK ÖNLEMİ
"Güvenlik önemleri en üst seviyeye çıkartılarak kampın etrafına özel güvenlikler tutuldu. Kamp içerisi gece görüşlü ve sensörlü kameralarla donatıldı. 2016 Kasım ayında amcam Fetullah Gülen'in bir sohbeti öncesinde koridorda beklerken gelen misafirden ismini bilmediğim bir şahıs, Ali U.'nun yanına gelerek 'Benim Türkiye'de bir yakınım var, bunun durumunu öğrenmemiz gerekiyor, UYAP veya pasaportunda bir sorun olup olmadığını bilmemiz gerekiyor, çünkü bu kişiyi buraya getirmek istiyoruz' şeklinde bir istekte bulundu. Ali U. 'hemen halledelim' diyerek Abdullah Bey diye hitap ettiği, ismini Zeki olarak bildiğim şahsı yanına çağırdı. Burada kendisine bu bilgileri verdikten sonra Abdullah, amcamın katında bulunan odasına gitti. Bir müddet sonra geri geldi ve bu şahıs hakkındaki durumu anlatmıştı."

"Buradaki Abdullah Z., Türkiye ile bağlantıyı sağlayan, oradaki örgüt mensuplarının hukuki durumlarını öğrenen kişiydi. Bu şahsın her gün Türkiye'de örgüte yapılan operasyonları ve hukuki gelişmeleri rapor haline getirip heyete sunan kişi olduğunu öğrenmiştim." 

Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen 'terör örgütü yöneticiliği' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!