banner2

Ev sahipleri dikkat! Bakanlık duyurdu: Bunu yaparsanız sonunuz hapis olacak

Asrın felaketi olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra 11 ili derinden sarsıldı. Depremlerden etkilenen depremzedelerin çevre illere yerleşmeye gitmesini gören fırsatçılar bu durumu fırsat görerek kira fiyatlarını yükseltti. Adalet Bakanlığı konuya dair harekete geçti ve fahiş kira artışlarını önlemek için yasa çıkarmaya karar verdi. Detaylar haberimizde...

Gündem 01.03.2023, 16:36 01.03.2023, 16:40
Abone ol
Ev sahipleri dikkat! Bakanlık duyurdu: Bunu yaparsanız sonunuz hapis olacak

6 Şubat 2023 Pazartesi günü Asrın felaketi olarak nitelenen merkezi Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 şiddetlerindeki depremler sonrasında toplamda 11 il derinden sarsıldı. Kahramanmaraş depreminde şimdiye kadar toplamda 44 bin 374 kişi hayatını kaybetti, 114 bin 991 kişi ise yaralandı. 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), depremden etkilenen illerden 528 bin 146 afetzedenin başka illere tahliye edildiğini duyurdu. Resmi kayıtlarda olmayan iddia edilen bilgilere göre, deprem bölgesindeki 5 milyon insanın, Türkiye'nin diğer illerine yerleştiği söylendi. Durum böyle olunca çevre illerdeki bazı ev sahipleri kira fiyatlarına zam yaptığı söylendi.

Adalet Bakanlığı, deprem ve salgın dönemlerinde ürün fiyatı ve kirada fahiş artış yapanlara hapis cezası ön gören yasa için teknik çalışma başlattığını duyurdu.

FIRSATÇILARA HAPİS CEZASI

Adalet Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremlerin toplamda 11 kentin yıkıma neden olması sonrasında gündemde olan fahiş kira artışlarına dair kolları sıvadı.

Adalet Bakanlığı, deprem ve salgın dönemlerinde ürün fiyatı ve kirada fahiş artış yapanlara 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası ön gören yasa için teknik çalışma başlattı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!