banner2

Etlik Şehir Hastanesi yarın açılıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılacak

Türkiye'nin en büyük şehir hastaneleri arasına girecek Etlik Şehir Hastanesi, 28 Eylül Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı be törenle hizmete alınacak.

Gündem 27.09.2022, 08:37 27.09.2022, 10:30
Abone ol
Etlik Şehir Hastanesi yarın açılıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde Türkiye'nin ilk şehir hastanesinin 2017'de Yozgat'ta faaliyete geçmesinden bugüne kadar 19 şehir hastanesi hizmete girdi. "Her hastaya 1 oda" anlayışıyla inşa edilen şehir hastanelerindeki hasta odalarının çoğu, içindeki tuvalet, banyo, televizyon, buzdolabı, eşya dolabı ile hasta ve yakınlarına rahatlık sunuyor. Sağlık alanındaki reformlar kapsamında hizmete giren 19 şehir hastanesinden bugüne kadar 175 milyon sağlık hizmeti alındı.

33 ŞEHİR HASTANESİNDE 43 BİNDEN FAZLA YATAK

Sağlık Bakanlığı, yapımı devam eden 14 şehir hastanesinin daha açılmasının ardından, toplam 33 şehir hastanesi ile hizmet verecek. Bu tesislerin yapımının tamamlanmasıyla, yaklaşık 19 bin yatak kapasitesi daha ülkeye kazandırılacak. Toplam 33 şehir hastanesi, 43 binden fazla yatak kapasitesine ulaşılacak.

Resim

HASTANE AÇILIŞINI ERDOĞAN YAPACAK

Ankara'da, bu hafta ikinci şehir hastanesi faaliyete başlayacak. Türkiye'nin en büyük şehir hastaneleri arasına girecek Etlik Şehir Hastanesi 28 Eylül Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılması beklenen törenle hizmete alınacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın açılacak olan hastaneyle ilgili ''En büyük sağlık yatırımlarından biri olan Etlik Şehir Hastanesi’nin açılışını yapıyoruz. Ankara’nın ikinci dev şehir hastanesi.'' ifadelerini kullandı.

ETLİK ŞEHİR HASTANESİNDE YATAK SAYISI YAKLAŞIK 4 BİN OLACAK 

Yaklaşık 4 bin yatak kapasiteli hastane, Ankara'nın 2'nci, Türkiye'nin 20'nci şehir hastanesi olacak ve bir milyon metrekarenin üzerinde arazisiyle Türkiye'nin en büyük alana sahip hastanesi sayılacak. Sağlık kompleksi şeklinde planlanan hastanede, medikal otel, bir üniversite ve helikopter pisti ile ticari bölgeler de bulunacak. Ankara'da 2019'da hizmete giren Ankara Şehir Hastanesi, Avrupa'nın en büyük hastanesi niteliğine sahip. Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü olarak anılan hastanenin toplam 3 bin 732 yatak kapasitesi bulunuyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!