Et ve Süt Kurumu: Kılıçdaroğlu'nun talebine yanıt verdik

CHP lideri Kılıçdaroğlu, siyasi şov yapma amacıyla sabah saatlerin Et ve Süt Kurumu'na gitmiş ancak kapıdan içeriye alınmamıştı. Kurum, Kılıçdaroğlu'nun 'ziyaret' talebine ilişkin açıklama yaptı.

Gündem 08.04.2022, 14:32 08.04.2022, 14:49
Abone ol
Et ve Süt Kurumu: Kılıçdaroğlu'nun talebine yanıt verdik

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyasi şov yapmak amacıyla bugün Et ve Süt Kurumu'na gitti ancak kapıdan içeriye alınmadı. İçeri alınmayan Kılıçdaroğlu, bina önünde yaptığı açıklama yaparak rant sağladı. 

ET VE SÜT KURUMU: TARIM VE ORMAN BAKANIMIZLA GÖRÜŞMENİZ DAHA DOĞRU

Et ve Süt Kurumu'nun Twitter'daki hesabından yapılan yazılı açıklamada ise, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çarşamba günü kurumu arayarak randevu talep ettiği belirtildi.

Açıklamada, randevu talebine dün geri dönüş sağlandığı belirtilerek şöyle denildi:

"Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vahit Kirişci ile görüşmeniz daha uygun olur, zira sizlerin muhatabı kendisidir. Sayın Bakanımız gerekli görürlerse o görüşmeye bizleri de davet eder' cevabı verilmiştir. Sayın Kılıçdaroğlu'nun verilen bu cevaba rağmen Et ve Süt Kurumu'nun önüne gelerek basın açıklaması yapmasını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz."

DAHA ÖNCE TUİK VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NA ALINMAMIŞTI

Kılıçdaroğlu daha önce de Merkez Bankası'nı ziyaret ederek Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile görüşmüştü.

CHP lideri, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ve Milli Eğitim Bakanlığı'nı da ziyaret etmek istemiş ancak içeri alınmamıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!