banner2

Et ve Süt Kurumu harekete geçti! Kırmızı et fiyatlarındaki artışa 'dur' diyecek önlem

Et ve Süt Kurumu, kırmızı ette arz güvenliğinin sağlanması ve fiyat istikrarı hususunda gerekli tedbirleri almak için harekete geçti.

Gündem 19.01.2023, 15:17 19.01.2023, 16:30
Abone ol
Et ve Süt Kurumu harekete geçti! Kırmızı et fiyatlarındaki artışa 'dur' diyecek önlem

ET ve Süt Kurumu, kırmızı ette arz güvenliğinin sağlanması ve fiyat istikrarı konusunda gerekli tedbirlerin alındığını, ihtiyaç olması durumunda piyasaya taze karkas et satışı yapılacağını duyurdu.

YETKİ VE GÖREVLENDİRMELER YAPILDI

Kurumdan yapılan yazılı açıklamada, Ramazan ayı öncesi hazırlıklar kapsamında; et ve süt piyasalarını düzenleme ve dengeleme amacı ile kurum için gerekli olan yetki ve görevlendirmeler yapıldığı belirtildi.

DÜZENLİ OLARAK TAKİP EDİLİYOR

Üreticileri ve tüketicileri korumak amacıyla et piyasasının düzenli olarak takip edildiği vurgulanarak, "Kırmızı ette arz güvenliğinin sağlanması ve fiyat istikrarı hususunda gerekli tedbirler alınmaktadır. Et ve Süt Kurumu satış mağazaları ve Tarım Kredi Birlik Marketlerde ekonomik fiyatlarla yeterli düzeyde ürün arzı için gerekli olan tedarik süreçleri tamamlanmıştır.

Ayrıca, ihtiyaç olması durumunda üreticilerimizin üretim maliyetleri göz önünde bulundurularak piyasaya taze karkas et satışı yapılacaktır" denildi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!