Yandex Metrica

Sitede Ara

Eski Başbakan Tansu Çiller'in eşi Özer Uçuran Çiller hayatını kaybetti

Eski Başbakan Tansu Çiller'in eşi Özer Uçuran Çiller hayatını kaybetti

Son dakika haberleri... Türkiye'nin 12. başbakanı Tansu Çiller’in eşi Özer Uçuran Çiller, geçirdiği kalp krizinin ardından hayata gözlerini yumdu.

Gündem

01.06.2024, 11:35

Eski Başbakanlardan Tansu Çiller'in eşi Özer Uçuran Çiller, geçirdiği kalp krizi sonrasında 86 yaşında hayatını kaybetti.

Uzun zamandır diyaliz tedavisi gören Özer Çiller, Sarıyer Yeniköy'deki evinde sabah saatlerinde kalp krizi geçirip yaşamını yitirdi.

Özer Uçuran Çiller'in cenazesinin özel bir hastanenin morguna kaldırıldığı öğrenildi.

Crowdstrike nedir? Microsoft neden çöktü? Türkiye'de hangi sektörlerde işlemler durdu? Crowdstrike nedir? Microsoft neden çöktü? Türkiye'de hangi sektörlerde işlemler durdu? Haberi Görüntüle

ÖZER UÇARAN ÇİLLER KİMDİR?

1937 doğumlu olan Özer Uçuran Çiller mühendis ve iş insanıdır. Türkiye'nin 22 ve ilk kadın başbakanı Tansu Çiller ile evliliğinden iki çocuğu oldu. Evliliğinden sonra "Çiller" soyadını aldı.

Saint Joseph Fransız Lisesinde okuduktan sonra Robert Kolej'de (Boğaziçi Üniversitesi) mühendislik ve yüksek mühendislik tahsilini yaptı. Amerika'da Boston ve Connecticut üniversitelerinden MBA derecesi kazandı. 1975 yılına kadar Amatek Inc. şirketinde Holding Ekonomik Kontroller Direktörü olarak görev yaptı.

Cengiz Erdem kimdir? Emlak Konut GYO Genel Müdürü kim oldu? Cengiz Erdem kimdir? Emlak Konut GYO Genel Müdürü kim oldu? Haberi Görüntüle

TÜRKİYE'NİN İLK FIRST GENTLEMAN'İ

1963 yılında Tansu Çiller ile evlenen Özer Çiller, 8 yıl Amerika'da kaldıktan sonra Türkiye'ye döndü. Eşi Tansu Çiller'in siyasete atılıp 1993 yılında ilk kadın başbakan olmasından sonra Türkiye'nin ilk "second gentleman"ı unvanını aldı. 2000'li yılların başlarından itibaren alternatif tıbba merak salan Özer Çiller'in bu konuda yayınlanmış kitapları bulunmaktadır. 

İki suç örgütü çökertildi: İstanbul merkezli 6 ilde 47 şüpheli yakalandı İki suç örgütü çökertildi: İstanbul merkezli 6 ilde 47 şüpheli... Haberi Görüntüle

''HZ. EBUBEKİR 30. GÖBEKTEN BENİM BÜYÜK DEDEM"

Hatırlanacağı üzere Özer Çiller, 2013 yılında yaptığı bir açıklama ile Türkiye'nin gündemine oturmuştu. İnançlı bir aileden geldiğini belirten Özer Çiller, "Hazreti Ebubekir 30. göbekten benim büyük dedem." ifadesini kullanmıştı.

Habere Tepki Ver

0

2

0

0

0

1

3

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading