Yandex Metrica

Esenyurt tekel bayi saldırısının davası başladı: 'Öldürmek istemedik'

Esenyurt tekel bayi saldırısının davası başladı: 'Öldürmek istemedik'

İstanbul Esenyurt'ta 7 ay önce iki kişinin öldüğü tekel bayi saldırısıyla ilgili davası bugün görülmeye başladı. Saldırının şüphelileri hakim karşısına çıktı. Saldırıyı düzenleyen Tarık Özer 'Öldürme kasıtlı gitmediklerini' belirtti. Tarık Özer, oğlunun ve kardeşinin vurulduğunu düşündüğü için ateş ettiğini iddia etti.

Gündem

10.04.2024, 16:44

Esenyurt'ta 7 ay önce 2 kişinin hayatını kaybettiği tekel bayi saldırısıyla alakalı 10 sanığın duruşması başladı.

Gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucunda oğlu Yunus Emre Erzen ve beraberindeki arkadaşlarını ziyaret eden 21 yaşındaki Batuhan Bayındır hayatını kaybetmişti. Düzenlenen silahlı saldırıda Yunus Emre Erzen'in kardeşi Yusuf Erzen ise yaralanmıştı.

Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanıklar Tarık Özer, Murat Özer, Azat Özer ve Servet Özer tutuklu bulunduğu cezaevi içerisinden Ses Görüntülü ve Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığı ile katılım gösterdi. Duruşmaya tutuksuz sanık olarak ise Adem Kılıç, Ercan Topçu, Hüsamettin Ahmetoğlu ile şikayetçi Cantürk Erzen katılım gösterdi.

Cobra Kai 7. sezon ne zaman? Cobra Kai 6. sezon 2 kısım var mı? Cobra Kai 7. sezon ne zaman? Cobra Kai 6. sezon... Haberi Görüntüle

'GİDİP KONUŞMAK İSTEDİK'

Duruşmaya SEGBİS aracılığı ile katılan tutuklu sanık Tarık Özer yaptığı savunmada, ''Olaydan 3-4 ay önce 70 bin ton demir aldılar. Karşılığında çek verdiler. Çeklerden birini ödediler diğerini ödemediler. 625 bin liralık çek için ödeme emri gönderttim. Cantürk Erzen sosyal medya hesabından benim gönderdiğim ödeme emrini paylaşarak küfürlü sözler söylemiş. Cantürk Erzen'i bu paylaşımları kaldırması için kardeşim Murat aradı. Cantürk telefonu açmadı dönüşte yapmadı. Tekel bayiisinde olduğunu düşünerek gidip konuşmak istedik'' ifadelerini kullandı.

Yunus Emre Erzen'i ayağından vurmak istediğini belirten Tarık Özer, ''Tekel bayiisine girince 3 kişi vardı. Yunus ve Yusuf Erzen’i tanıyordum. Batuhan Bayındır’ı tanımıyordum. Biz Yunus Emre’ye babasını sorduk oda ‘ne yapacaksın babamı’ diye karşılık verdi. Kardeşim Murat’ta ‘baban bize hakaret etmiş çağır gelsin konuşalım’ dedi. Sonra kardeşimle Yunus Emre Erzen’de sürtüşmeye başladı. Ben sırtım dönükken silah sesi duydum. Oğlumda 'baba baba' diye bağırınca kardeşimin vurulduğunu gördüm yerdeki kanlardan. Oğlumun seslenişini duyunca oğlumun vurulduğunu düşünerek o anki halle hedef alarak ayağından vurmak istedim. Yunus Emre'nin silahını bırakması için ayaklarından vurmak için ateş ettim.'' ifadelerine yer verdi.

2024 DGS sınav sonuçları açıklandı mı? DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2024 DGS sınav sonuçları açıklandı mı? DGS sonuçları ne zaman... Haberi Görüntüle

''ÖLDÜRMEK GİBİ BİR AMACIM YOKTU''

Savunmasının devamında öldürmek gibi bir amacı olmadığını belirten Tarık Özer, ''Yusuf Erzen eli belinde üzerime doğru gelince 2-3 el bacağına doğru ateş ettim. Tekrar döndüğümde elindeki silahı bırakmayınca ben tekrar ayağına bir el ateş ettim. Sonra kardeşim beni tutup dışarı çıkartırken arkamızdan ateş etmesinler diye rast gele dolaplara ateş ettim. Benim orada öldürme kastım yoktur, ben kardeşimi ve oğlumu korumak için ateş ettim. Ben oraya gidip öldürme yaralama kastım yoktu. Olay bir anda kendiliğinden gelişti. Oğlumun ve kardeşimin öldürüldüğünü düşünerek o anki korku ve panikle haraket ettim. Benim Yunus Emre Erzen’i öldürme kastım yoktu. Batuhan Bayındır olay anında yere düştü. Bayındır, Yunus Erzen’le karşı karşıyaydı. Yunus’un yere düştüğü anla Batuhan’ın yere düştüğü an aynıdır. Benim Batuhan’ın ölümüyle alakam yoktur. Batuhan’ın Yunus’un silahından çıkan kurşunla öldüğünü düşünüyorum. Bayındır ailesiyle ailem tarafından görüşme yapıldığını, arabuluculuk süreci yürütüldüğünü biliyorum. Ailemde Bayındır ailesiyle uzlaştıklarını, helalleştiklerini söylediler'' dedi.

Elanur Pilici kimdir? Doç. Elanur Pilici özgeçmişi (İstanbul Aydın Üniversitesi Akademik Kadro) Elanur Pilici kimdir? Doç. Elanur Pilici özgeçmişi (İstanbul Aydın Üniversitesi... Haberi Görüntüle

''ASLINDA BİZ MAĞDURUZ''

Murat Özer, aslında bizim mağdur olmamız gerekirken şu an biz suçlu olduk diyerek, ''Cantürk’le kardeşim arasında bir demir ticareti olmuş benim haberim yoktu bundan. 1 milyon 300 binlik bir çek vermiş Cantürk, bunun bir çekini vermiş diğer çeki ödememiş. Kardeşimde diğer çekin ödenmesi için oğlunu ve kendisini aramış. Ben olay günü Marina’da otururken Cantürk abimin ona gönderdiği evrakı paylaşarak küfürler etmiş. Cantürk Erzen’i aradım ama açmadı. Abimde Cantürk’ün tekel bayiisinde olabileceğini söyledi. Ben isteksiz olmama rağmen abim tek gitmesin diye beraber gittik. Biz uzlaşı sağlamak için oraya gittik'' ifadelerini kullandı.

Türkiye için kırmızı alarm! Nüfus 2070'de 70 milyon, 2100'de 50 milyonun altına düşecek! Türkiye için kırmızı alarm! Nüfus 2070'de 70 milyon, 2100'de 50... Haberi Görüntüle

''BİZ GİTTİĞİMİZDE 3 KİŞİ VARDI''

Özer, tekel bayisine gittiklerinde içeride 3 kişinin olduğunu belirterek, ''Yunus Emre içeri girince tavırlı, agresif cevaplar verince birde gözüyle arada silahına bakıyordu. Alkol bardağını gördüm. Ben kendisinin bize ateş edeceğini düşündüm. Sonra Yunus Emre’nin omzuna elimi koyarak babanı çağır dedim bana sert ve kinayeli cevap vererek elimi itekledi. O sırada silahı alıp bizi vuracaktı. Ben kendi ruhsatlı silahım vardı. Benim Yunus Emre’ye zarar verme isteğim yoktu. Orada tesadüfen elime geçen şişeyle kafasına vurdum ona engel olmak için. Yunus Emre’ye engel olamadım, silahını tutmasam beni vuracaktı. Yunus Emre yerde bir kaç kez ateş etti. İzlediğim görüntülerde Azat beni korumaya geliyor, Azat istese benim silahımı alıp vurabilirdi ama zarar vermek istemedi.Abim panikle ateş ediyor. Ben engel olmaya çalıştım dışarı çıktık'' dedi.

Kadir Ezildi ne ameliyatı oldu? Kadir Ezildi neden ameliyat oldu? Rahatsızlığı, hastalığı ne? Kadir Ezildi ne ameliyatı oldu? Kadir Ezildi neden ameliyat oldu?... Haberi Görüntüle

''KASITLI OLARAK ÖLDÜRMEK İSTEMEDİK''

Özer, kasıtlı olarak öldürmek istemediğini belirterek, ''İddianamede kan gütmeden bahsedilmiş. Biz kan gütmedik. Onların düğününe cenazesine gittik. Bizim olayda öldürme kastımız yoktu. Olayda bizim mağdur olmamız gerekirken şimdi burdayız. Olay günü ayağım kırılsaydı oraya gitmeseydim. Keşke Cantürk o küfürleri paylaşmasaydı'' dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

1

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading