Yandex Metrica

Sitede Ara

Ersu Şaşma kimdir? İlk Türk sporcu olarak tarihe geçti!

Ersu Şaşma kimdir? İlk Türk sporcu olarak tarihe geçti!

Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda milli sporcu Ersu Şaşma sırıkla atlama finalinde yarıştı. Ersu Şaşma bronz madalya alarak bu alanda bu kategoride kürsüye çıkan ilk Türk sporcu oldu. Peki Ersu Şaşma kimdir, nereli, kaç yaşında?

Gündem

13.06.2024, 08:46

Avrupa Atletizm Şampiyonası İtalya’nın başkenti Roma’da devam ederken Türk sporcu Ersu Şaşma'dan büyük bir başarı geldi. Sırıkla atlama dalında finale kalan Ersu Şaşma bronz madalya alarak kürsüye çıkan ilk Türk sporcu oldu. Sırıkla atlama dalında Türkiye'den bir sporcu daha önce hiç Avrupa Atletizm Şampiyonasında madalya kazanmamış ve kürsüye çıkmamıştı. Uluslararası arenada Türk sporcular, sırıkla atlamada hiç madalya kazanamamıştı.Ersu, 5.82 metrelik atlayışıyla bronz madalyaya hak kazandı.

Valilikten vatandaşlara kritik uyarı: 4 gün boyunca etkili olacak Valilikten vatandaşlara kritik uyarı: 4 gün boyunca etkili olacak Haberi Görüntüle

ERSU ŞAŞMA KİMDİR?

Ersu Şaşma 30 Eylül 1999 yılında Mersin'de dünyaya geldi. Sırıkla atlama dalında spor yaşantısına devam ediyor. 

Mersin doğumlu olan Ersu Şaşma Türkiye'ye sırıkla atlama alanında Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda ilk madalyayı kazandıran sporcudur. 

Fenerbahçe Atletizm Takımı sporcusudur.

 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Mehmet KARAKOCA

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading