banner2

Ersin Tatar'dan BM Toplantısı yorumu: Erdoğan damga vurdu!

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, New York'ta düzenlenen BM'nin 77. genel kurulunu değerlendirirken "Bizi son derece mutlu eden durum, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM'deki konuşmasıdır. Uluslararası topluma 'KKTC'yi tanımaları' yönünde çağrı yapmıştır. Bu çağrı, görüşmelere damgasını vurmuştur" dedi.

Gündem 27.09.2022, 01:42 27.09.2022, 01:52
Abone ol
Ersin Tatar'dan BM Toplantısı yorumu: Erdoğan damga vurdu!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, New York ziyareti dönüşünde Ercan Havalimanı'nda basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu. New York'ta çeşitli görüşmelerde Kıbrıs Türk halkının haklı davasını anlattıklarını söyleyen Tatar, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüştüklerini aktardı.

"ÇOK SAYIDA DEVLET BAŞKANI O SALONDAYDI"

Tatar, New York temasları sırasında kendilerini son derece mutlu eden durumun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın BM'deki konuşması olduğunu belirterek "Cumhurbaşkanı Erdoğan, uluslararası topluma 'KKTC'yi tanımaları' yönünde çağrı yapmıştır. Bu çağrı, New York görüşmelerine damgasını vurmuştur. Bu çağrı BM'de yapılmıştır, çok sayıda devlet başkanı o salondaydı. Orada yapılan konuşma bütün dünya merkezlerinde de yankı bulmuştur" dedi.

BM'YE "AMBARGO" ŞİKAYETİ

KKTC'nin tanınması yönünde çabalarını sürdüreceklerini vurgulayan Tatar, KKTC'nin güçlenmesinin kendilerinin önceliği olacağını ifade etti. Tatar, ABD'nin Rum kesimine yönelik silah ambargosunu kaldırması ile ilgili rahatsızlıklarını da BM Genel Sekreteri'ne ilettiklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!