banner2

Ermenistan arama kurtarma ekibi lideri konuştu: Bize Türkiye'de çok iyi davrandılar

Çifte depremin vurduğu Adıyaman'da arama kurtarma çalışmalarına katılan Ermenistan ekibinin lideri Yarbay Gari Armağanyan, "Bize çok iyi davrandılar, gelip destek olduğumuz ve yardım ettiğimiz için sürekli teşekkür ettiler. Uçaktan indiğimiz ilk saniyeden itibaren sadece minnet ve teşekkür sözleri duyduk." dedi.

Gündem 20.02.2023, 16:02 20.02.2023, 16:15
Abone ol
Ermenistan arama kurtarma ekibi lideri konuştu: Bize Türkiye'de çok iyi davrandılar

Asrın felaketi olarak adlandırılan çifte depremin ardından dünya Türkiye için seferber oldu. İnsani yardım malzemelerinin yanı sıra arama kurtarma ekipleri, Türkiye'ye geldi ve dünyanın birçok ülkesinden yardım eli uzandı.

Türkiye'deki çalışmalarını tamamlayarak 17 Şubat'ta Ermenistan'a dönen arama ve kurtarma ekibi, başkent Erivan'da düzenlenen basın toplantısıyla izlenimlerini paylaştı.

3 KİŞİYİ ENKAZDAN SAĞ ÇIKARDILAR

Arama kurtarma ekibinin lideri Yarbay Gari Armağanyan, Adıyaman'da görev yaptıkları yaklaşık bir hafta sürede 3 kişiyi enkaz altından kurtardıklarını belirtti.

''BİZE ÇOK İYİ DAVRANDILAR''

Türkiye'de gördükleri ilgi karşısında memnuniyetini dile getiren Armağanyan, şu ifadeleri kullandı;

"Bize çok iyi davrandılar, gelip destek olduğumuz ve yardım ettiğimiz için sürekli teşekkür ettiler. Uçaktan indiğimiz ilk saniyeden itibaren sadece minnet ve teşekkür sözleri duyduk." 

Ekibin diğer görevlileri de kendilerine çok olumlu davranıldığını, minnet ve şükran sözleri işittiklerini dile getirdi.

15 ŞUBAT'TA TÜRKİYE'YE GELMİŞLERDİ

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ve Ermenistan'ın Türkiye ile ilişkilerin normalleştirilmesi süreci Özel Temsilcisi Ruben Rubinyan, taziyede bulunmak ve dayanışma mesajlarını iletmek üzere 15 Şubat'ta Türkiye'ye gelmişti. Ermeni yetkililer, Adıyaman'da sahada çalışan ekiplerini de ziyaret ederek burada da destek mesajı vermişti.

TÜRKİYE'YE İNSANİ YARDIM GÖNDERİLDİ

Öte yandan Ermenistan 11 Şubat ve 15 Şubat'ta Türkiye'ye insani yardım göndermiş, yardımlar 1988'den bu yana kapalı olan Alican Sınır Kapısı'ndan deprem bölgesine ulaştırılmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!