banner2

Erken seçim rüyası gören CHP'nin umudu seçim anketleri

Gündemdeki her konuyu erken seçim talebine bağlayan muhalefet ısmarlama anketlere umut bağlamış durumda. Muhalefetin coşkuyla karşıladığı MetroPoll anketine göre iki ittifakın oy oranı başa baş. Anket Kılıçdaroğlu'nun eski avukatının 'CHP araştırma şirketlerine milyonlarca lira ödüyor' açıklamasını akıllara getirdi.

Gündem 02.09.2021, 11:25 02.09.2021, 12:40
Abone ol
Erken seçim rüyası gören CHP'nin umudu seçim anketleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı, Türkiye'de seçimler zamanında yapılacak. Ancak muhalefetin özellikle CHP'nin erken seçim umudu sürüyor. Sosyal medyadaki en ufak bir itirazda bile konuyu erken seçim talebine getiren muhalefet ısmarlama anketlerle de kamuoyunu manipüle etmeye çalışıyor.

CHP'NİN UMUDU BU ANKETLER

Yayınladığı anketler, çoğu zaman tüm anket şirketlerinin sonuçlarından farklı olan ve anketlerde genellikle CHP söylemine yakın sonuçlar 'elde eden' MetroPoll, yeni bir araştırma sonucu yayınladı. O  verilerine göre AK Parti ve MHP’nin kurduğu ‘Cumhur İttifakı’ yüzde 34, CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nden oluşan ‘Millet İttifakı’ ise yüzde 32 oy oranına sahip. “Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz” sorusunun yöneltildiği ankette, ittifakların yakın oy oranı CHP'nin iştahını kabartacak cinsten. Ancak anketin şeffaflığı tartışmalı. 

KILIÇDAROĞLU'NUN AVUKATI ANKETLERE ÖDENEN PARAYI AÇIKLAMIŞTI

CHP'nin anket şirketleri üzerinden manipülasyon yaptığı iddiasını güçlendiren gelişme geçtiğimiz aylarda yaşanmıştı. Hem CHP hem de Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatlığını yapan Mustafa Kemal Çiçek istifasının önemli açıklamalarda bulunmuştu .Medyaya ödenen 650 milyon TL'nin hesabını soran Çiçek ''Son 3 yılda sorumsuzca harcanan 650 milyonun önemli bir kısmının kimlere, hangi yayın organlarına, anket-araştırma şirketlerine verildiğini soramamak siyasi ahlaksızlığın ve vicdansızlığın tam da kendisidir” sifadelerini kullanmıştı. 

ANCAK FETÖ'CÜLER İNANIR

CHP’nin 650 milyon TL dağıttığı anket şirketlerinin yayınladığı sonuçlar FETÖ'cüleri sevindirdi.  MİT TIR'ları davasından yargılanan firari Can Dündar da, kaçtığı Almanya'dan 'anket heyecanını' paylaştı. Sosyal medya manipülasyonuyla, anketle hükümet devireceğine inanan Dündar  'alarm zilleri' ifadesini kullandı'

Alarm zilleri!!! https://t.co/9xptBHKIR3

— Can Dündar (@candundaradasi) September 2, 2021

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!