banner2

Erdoğan’ın başarıları Avrupa Parlamentosu’nda krize neden oldu! Fransız AB’ye ateş püskürdü!

Türkiye’nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başarıları tüm dünyada yankılanırken Avrupa Parlamentosu’nda krize yol açtı. Avrupa Parlamentosu’nda açıklamalarda bulunan Fransız Milletvekili Thierry Mariani, Erdoğan’ın başarılarından konuşurken Batı’ya ateş püskürdü. Erdoğan’ın 28 Mayıs seçimlerinde Batı’nın desteklediği adayların arasından güçlenerek çıktığının altını çizen Mariany, onun gerçek bir devlet başkanı olarak nitelendirirken Batı’nın başarısızlıklarının Erdoğan’ı ve Türkiye’nin mutlak gücünü beslediğini ifade etti.

Gündem 25.09.2023, 16:51 25.09.2023, 17:41
Abone ol
Erdoğan’ın başarıları Avrupa Parlamentosu’nda krize neden oldu! Fransız AB’ye ateş püskürdü!

Türkiye'nin dış politikalarda artık oyun kurucu rol üstlenmesi dünya ülkelerinin dikkatini çekiyor. Avrupa Parlamentosu'nda açıklamalarda bulunan Fransız Milletvekili Thierry Mariany, Türkiye ve Erdoğan ile ilgili dikkat çeken açıkalamalarda bulundu.

"TÜRKİYE BÜYÜK BİR UYGARLIĞIN MİRASÇISI"

Türkiye'nin büyük bir uygarlığın mirasçısı olduğunu ifade eden  Mariani, bu mirasın Avrupa ruhundan farklı olduğunu söyledi ve "Kimlik önemlidir. Politika da önemlidir." dedi.

"ERDOĞAN GERÇEK BİR DEVLET BAŞKANI"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 28 Mayıs seçimlerinde "Batı'nın desteklediği adaylara karşı büyük bir zafer kazandığını" söyleyen Mariani, şu açıklamada bulundu; 

Şimdi güçlenmiş bir Başkan Erdoğan ile karşı karşıyayız. İlk olarak 2016 olaylarının ardından güçlendi. Geçtiğimiz mayıs ayında Batı'nın desteklediği tüm muhalefetlerin adayını yenerek güçlenen ve şimdi de Ukrayna'daki rolü ile uluslararası nüfuzunu artıran ve bizim çatışmadaki ideolojik politikamızla güçlenen Erdoğan'ın gerçek bir devlet başkanı olduğunu birçokları anlamıyor.

"TÜRKİYE ULUSLARARASI ROLÜNÜ ARTIRIYOR"

Vekil Mariani, Türkiye'nin her zaman kendi çıkarlarını diğer ülkelerin önünde tuttuğunu ve muğlak açıklamalara fırsat bırakmadığını ifade ederk  Ankara'nın güç projeleri ile uluslararası rolünü artırmaya devam ettiğini belirtti. Öte yandan Avrupa'nın başarısızlıkları ile Türkiye'yi beslediğinin altını çizdi. 

"ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR"

Avrupa'nın Türkiye-Yunanistan arasındaki gerilimde resmen üç maymunu oynadığını söyleyen Mariani, Türkiye'nin Suriye'de PKK'ya karşı düzenlediği operasyonlara ise ses çıkarmadıklarına dikkat çekti.

"ERDOĞAN İKİ ŞEYDEN GÜÇ ALIYOR"

Türkiye'nin Balkanlar ve Afrika'da da Avrupa'nın çıkarlarına karşı hareket ettiğini hatırlatan Mariani, Batı'nın Türkiye'ye karşılık veremediğini söylerken sızlanmalarının da boşuna olduğunu vurguladı. Mariani, son olarak, "AB, Türkiye'nin mutlak gücü karşısında gözyaşı döküyor fakat Erdoğan iki şeyden güç alıyor: Bizim güç kaybımız ve körlüğümüz." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!