Yandex Metrica

Erdoğan'ın açıklamasından sonra Finlandiya'dan Kur'an-ı Kerim kararı! 'Farklı bir mesaj verebiliriz' demişti

Erdoğan'ın açıklamasından sonra Finlandiya'dan Kur'an-ı Kerim kararı! 'Farklı bir mesaj verebiliriz' demişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün katıldığı programda İsveç'te Kur'an-ı Kerim'in yakılmasıyla ilgili İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine ilişkin net mesajlar verdi. Erdoğan'ın dünkü açıklamalarından sonra Finlandiya Ulusal Polis Kurulu, kutsal kitapların yakılmasını "cezalandırılabilir suç" olarak değerlendireceğini belirtti.

Gündem

23.01.2024, 20:23

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün katıldığı programda İsveç'te Kur'an-ı Kerim'e karşı yapılan alçakça saldırıyla ilgili net konuştu. Erdoğan, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğiyle ilgili, "Finlandiya'yla ilgili farklı mesajı verdiğimiz zaman İsveç şok olacak. Ama Finlandiya da aynı yanlışı yapmaması lazım." demişti. Bu açıklama sonrasında Finlandiya polisi tarafından yapılan açıklamada kamuya açık alanlarda Kur'an-ı Kerim gibi kutsal kitapların yakılmasına izin verilmeyeceği ifade edildi. 

Ehliyet sınavında motor soruları azalacak mı? Ehliyet sınavında motordan kaç soru çıkacak? Ehliyet sınavında motor soruları azalacak mı? Ehliyet sınavında motordan kaç... Haberi Görüntüle

KUTSAL KİTAPLARA SAYGISZILIK YAPANLAR CEZALANDIRILACAK 

Finlandiya basınının, ülkede faaliyet gösteren STT haber ajansına dayandırdığı habere göre, Finlandiya Ulusal Polis Kurulu, kutsal kitapların yakılmasını "cezalandırılabilir suç" olarak değerlendirecek. Buna göre, kutsal kitapların saygısızlığa uğraması da aynı şekilde cezalandırılıcak. 

Son dakika: Kıbrıs tezkeresi Meclis'ten geçti Son dakika: Kıbrıs tezkeresi Meclis'ten geçti Haberi Görüntüle

"AYNI DURUM GERÇEKLEŞİRSE POLİS MÜDAHALE EDECEK"

Finlandiya Ulusal Polis Kurulu'ndan Finlandiya Emniyet Görevlisi Vesa Pihajoki, "Kur'an-ı Kerim'in yakılması planlanmış olsaydı polis, gösteriyi düzenleyen kişiye izin verilmeyeceğini önceden bildirirdi. Ayrıca söz konusu faaliyet bir gösteri sırasında veya polisin dikkatini çeken başka bir durumda gerçekleşirse, polis müdahale edecektir."dedi. Haberde, Finlandiya hukukunun diğer İskandinav ülkelerinin aksine "dini barışı" koruduğu ve ihlalinin cezalandırılabileceği belirtildi. 

Merih Demiral kaç maç ceza aldı? Merih Demiral'in cezası silinir mi? Merih Demiral kaç maç ceza aldı? Merih Demiral'in cezası silinir... Haberi Görüntüle

ERDOĞAN NET KONUŞTU 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün katıldığı programda İsveç'te Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına yönelik açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında Finlandiya'ya ile ilgili şu şekilde konuştu; "İşte, orada tabii bir eksik var. İsveç Başbakanı Osmanlıcayı bilmiyor, Türkçeyi hiç bilmiyor. Biz tabii kendisine bunları bu şekilde anlattık. Dedik ki 'Bak, eğer siz illa NATO diyorsanız, NATO'ya girebilmeniz için bu teröristleri bize iade edeceksiniz. Eğer bu teröristleri bize iade etmezseniz, 120 kişilik bir liste verdik, kusura bakmayın.' Tabii bunlar o gün bugün bizimle kendilerine göre 'Yok anayasa değişikliği yaptık, yok şunu yaptık, yok bunu yaptık.' kendilerine göre dalga geçiyorlar. Bunlar Türkiye'yi tanıyamadılar. Zannediyorlar ki 20 yıl, 30 yıl, 40 yıl önceki Türkiye bugünkü Türkiye. Değil. Bak, ben bu akşam buradan bir şey söyleyeyim; biz icabında Finlandiya'yla ilgili farklı bir mesaj verebiliriz. Finlandiya'yla ilgili farklı mesajı verdiğimiz zaman İsveç şok olacak. Ama Finlandiya da aynı yanlışı yapmaması lazım."

>.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading