banner2

Erdoğan'ı taşıyan helikopter Rize'ye zorunlu iniş yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı taşıyan helikopter Artvin Arhavi'den havalandıktan kısa süre sonra şiddetli yağış nedeniyle Rize Limanı'na inmek zorunda kaldı. Erdoğan ve beraberindeki kişiler daha sonra karayolu ile Trabzon'a geçiş yaptılar.

Gündem 23.07.2021, 23:21 24.07.2021, 02:17
Abone ol
Erdoğan'ı taşıyan helikopter Rize'ye zorunlu iniş yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Artvin'in Arhavi ilçesindeki incelemelerinin ardından Rize'nin Madenli ve Büyükköy beldelerine gitmek üzere helikopterle havalandı.

Sağanak yağışın etkisini artırması üzerine Erdoğan'ı taşıyan helikopter, Büyükköy beldesine iniş yapamadı.

Erdoğan helikopterle Trabzon Havalimanı'na doğru yola çıktı. Fakat hava muhalefeti sebebiyle helikopter Rize Limanı'na inmek zorunda kaldı.

HELİKOPTER, HAVA MUHALEFETİ NEDENİYLE RİZE'YE İNİŞ YAPTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyükköy Beldesi'nde bekleyen vatandaşlara AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı’yı telefon ile arayarak hoparlör aracılığıyla seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefonda şu ifadeleri kullandı:

‘Hava muhalefeti Madenli ve Büyükköy'e inmemize müsaade etmedi. Hatta hatta Trabzon'a gitmemize müsaade etmedi. Şimdi Rize merkeze indik. Buradan karayolu ile Trabzon'a geçeceğiz. Oradan devam edeceğiz. İnşallah daha sonra geldiğimde bunları kaza ederiz. Bayramınızı tebrik ediyorum. Nice bayramlara Rabbim bizleri kavuştursun. Selam ve sevgilerimi gönderiyorum.’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha sonra uçakla Trabzon'dan ayrıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!