Yandex Metrica

"Erdoğan'dan kurtulmak için çok büyük yangınlar lazım"

"Erdoğan'dan kurtulmak için çok büyük yangınlar lazım"

Gazeteci Can Ataklı'nın, 'Erdoğan'dan kurtulma çaresi' olarak büyük orman yangınları istediğini gösteren görüntüler sosyal medyada infial uyandırdı.

Gündem

23.01.2024, 21:57

Türkiye'de muhalif kesim, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'kurtulmak' için orman yangınlarından medet umar hale geldi. 

Ülkenin turizm bölgeleri peşpeşe yangınlarla sarsılırken gazeteci Can Ataklı'nın geçtiğimiz günlerde verdiği bir demeç sosyal medyada gündem oldu. 

Yayınlanan görüntüde izleyicilere 'iktidardan nasıl kurtulmak gerektiğini' anlatırken Ataklı, çok büyük felaketler beklediğini belirtiyor. 

Askerî darbe ihtimalini oldukça düşük bulduğunu belirten Can Ataklı'nın skandal ifadeleri şöyle: 

"Bugünün koşullarında darbe yapabilecek kabiliyet yok. Teknik açıdan darbe yapmak bana göre çok zor. Peki neler olabilir? Valla, Tayyip Erdoğan'ın gitmesi için çok büyük bir halk öfkesinin doğması gerekiyor. Büyük bir doğal afet, büyük bir deprem, doğal bir felaket, çok büyük sel, çok büyük yangınlar... Ama yani bir orman yangını değil, mesela Avustralya'yı yakan yangın vardı ya, onun gibi, ülkenin her tarafında neredeyse... O kadar büyük yangınlar... Deprem, çok büyük can kaybına yol açacak bir sel felaketi gibi. Ama esas tabii en korkutucu olan, Türkiye'nin bir askerî başarısızlık elde etmesidir."

Ataklı'nın, PKK destekçilerince "Ateşin çocukları çalışıyor" sözleriyle kutladığı son yangınlar konusunda şimdi ne düşündüğü merak konusu. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading