Yandex Metrica

Sitede Ara

Erdoğan'dan Bosna Hersek'te açıklamalar! Ticaret hacmi hedefimiz 1 milyar dolar!

Erdoğan'dan Bosna Hersek'te açıklamalar! Ticaret hacmi hedefimiz 1 milyar dolar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saraybosna'daki iş forumunda konuştu. Erdoğan, "Ticaret hacmimiz bu yılın ilk 8 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15 oranında artışla 627 milyon dolar olarak gerçekleşti" derken yeni hedefin 1 milyar dolar olduğunu açıkladı.

Gündem

23.01.2024, 19:46

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saraybosna'daki iş forumunda konuştu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Devlet Bahçeli'den UEFA'nın verdiği skandal cezaya sert tepki: Utanç duyulacak ilkellik! Devlet Bahçeli'den UEFA'nın verdiği skandal cezaya sert tepki: Utanç duyulacak... Haberi Görüntüle

"ÇATIŞMALAR KİMSEYE FAYDA SAĞLAMAZ"

"Farklı etnik ve dini grupların müştereken yaşamak zorunda olduğu bu coğrafyada etnik ve dini temelli ayrışmalar acıdan öte bir sonuç vermeyecektir. Çatışmaların kimseye fayda sağlamadığını dünyanın çeşitli yerlerinde yaşanan olaylarla görüyoruz. Bosna Hersek’in siyasi istikrarını desteklediğimizi açık bir şekilde vurguluyoruz. Bosna Hersek'in toprak bütünlüğünü destekliyoruz ve Bosna Hersek ile ticaretimizin geliştirilme potansiyeli olduğunu görüyoruz. 2022 sonunda 1 milyar dolar ticaret hacmini aşmayı hedefliyoruz Ticaret hacmimiz bu yılın ilk 8 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15 oranında artışla 627 milyon dolar olarak gerçekleşti. 

iPhone kullananları bekleyen büyük tehlike! Bu uygulamalardan biri bile varsa silin iPhone kullananları bekleyen büyük tehlike! Bu uygulamalardan biri bile varsa... Haberi Görüntüle

İNŞATTA 1 MİLYAR DOLARLIK PROJE HAYATA GEÇTİ

Firmalarımızın sanayi altyapı, konut, turistik tesis, enerji ve sağlık gibi sektörlerde önemli yatırımları var. Bosna Hersek’in istihdamına katkı sağlayan firmalarımızın toplam yatırım tutarı 300 milyon dolara yaklaştı. Bu rakama geldikten sonra yaptıkları modernizasyon yatırımları dahil değildir. Bunlar da eklendiğinde toplam rakam 1 milyar dolara yaklaşıyor. Müteahhitlik alanında burada faaliyet gösteren firmalarımız toplam 1 milyar dolarlık projeyi hayata geçirdi. Önümüzdeki dönem için tarım ve turizm alanlarına ağırlık verilmesinin faydalı olacağını düşünüyoruz. 

Türkiye'den Nijer'e çıkarma! Ana gündem maddesi iş birliğini güçlendirmek Türkiye'den Nijer'e çıkarma! Ana gündem maddesi iş birliğini güçlendirmek Haberi Görüntüle

HER ALANDA DESTEK MESAJI

Bugün buradaki görüşmelerin başarılı sonuçlar vermesini, Türkiye-Bosna Hersek ilişkilerine fayda sağlamasını ümit ediyorum. Her alanda Bosna Hersek’in yanında olacağımızın altını çizmek istiyorum. Temennimiz daha fazla yatırımcının burada iş yapmaya gönüllü olması ve Bosna Hersek’in daha iyi bir konuma gelmesidir."alarımızın toplam yatırım tutarı 300 milyon dolara yaklaştı. Bu rakama geldikten sonra yaptıkları modernizasyon yatırımları dahil değildir. Bunlar da eklendiğinde toplam rakam 1 milyar dolara yaklaşıyor."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading